Karadağ’dan HDP’lileşen CHP’ye Sert Tepkiler!

Çanakkale Ak Parti İl Başkanı Yeşim Karadağ, CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan’ın basına yansıyan açıklamalarına çok sert bir dille cevap verdi. Güneşhan’ın açıklamalarının kimin “acizlik” kimin “çaresizlik” içinde olduğunu göstermesi açısından önemli bulduğunun altını çizen Karadağ, “başbakanlık etik kurulunun Ülgür Gökhan hakkındaki kararını tartışmaya açmak Güneşhan’ın haddi değildir. Etik Kurulunun verdiği karar sonuna kadar tarafsız ve doğru bir karardır” açıklamasında bulundu. CHP’nin son dönemdeki HDP çizgisine kaymasını, “terör örgütleriyle aynı çizgide iseniz millet sizi teröristlerle aynı çizgide gördüğünde kızmamalısınız” sözleriyle eleştiren Karadağ, Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, "Biz kardeşsek, sınırımızda başkası olacağına PYD olsun. Bizce hiçbir sakıncası yok" ifadelerini de hatırlatarak, “Biz Ülkemizde böyle bir ana muhalefet partisi yaklaşımı istemiyoruz ve bunu milletimizde içine sindiremediği için size bu ülkeyi yönetme emanetini vermiyor, vermeyecektir” dedi.

Karadağ yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi;

Değerli Basın Mensupları hepiniz hoş geldiniz,

Bugün burada dün CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan’ın basına yansıyan açıklamaları ile ilgili bir basın toplantısı düzenlemek için toplanmış bulunmaktayız.

Ben öncelikle devam eden Afrin operasyonunda şehit olan Mehmetçiklerimize Allahtan rahmet, milletimize başsağlığı diliyorum. Ordumuz şu an cephede savaş içerisinde rabbim ordumuzu muzaffer kılsın diyorum.

Doğrusunu söylemek gerekirse CHP Çanakkale İl Başkanı İsmet Güneşhan’ın basına yansıyan açıklamalarına gülümsemekle birlikte, bu açıklamaları ve hezeyanlarını kimin “acizlik” kimin “çaresizlik” içinde olduğunu göstermesi açısından önemli buluyorum. Başbakanlık Etik kurulunun kararını tartışmaya açmak onun haddi değildir Öncelikle bunu ifade etmek istiyorum. Etik Kurulunun verdiği karar sonuna kadar tarafsız ve doğru bir karardır. Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın Belediye Meclis Grup Başkanvekilimiz Sn.Ömercioğluna yaptığı hareket Türkiye Cumhuriyetinde de ,İtalya’da da,Uganda’da, Muz Cumhuriyetinde de etik bir davranış değildir. Sayın Güneşhan’ın konuya popülizm açısından yaklaşmamasını öneriyorum. Sayın Güneşhan’ın Milletvekilini ve belediye başkanını koruma içgüdüsünü anlayabiliyorum Fakat Bu davranışın savunulacak, korunacak üste çıkılacak bir tarafı yoktur !

Sayın Güneşhan beyanlarında Grup Başkanvekilimiz Sn.Bülent Turan’ı ve Milletvekilimiz Sn.Ayhan Gider’i de hedef almış, Çanakkale için gecesini gündüzüne katan sayın vekillerimizi ağzına dolamak İsmet beyin haddine değildir, Onlar siyasi parti ayrımı gözetmeksizin Çanakkale’miz için emek harcamaya devam ediyorlar, Milletvekillerimiz eli ile Çanakkale’nin kazanımları ortadadır, ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz diyerek vekillerimiz hakkındaki mesnetsiz iddialara bu şekilde son vermek istiyorum.

Beyanlarının dikkate değer bir yanı olmasa da malumu ilan etme adına İsmet Güneşhan’ın da anlayacağı bir şekilde il başkanlığını yaptığı partisinin karnesini kamuoyunun dikkatine sunmak istiyorum.

Biz saldırmıyoruz, yalnızca uyarıyoruz. CHP içindeki gerçek vatanseverlere, Atatürkçülere soruyoruz. Gerçekten bu mu sizin partiniz?

Dünyadaki en eski 4 siyasi partiden birisi olması belli noktada meziyet olsa da bugünün CHP’sinin halk nazarında terör seviciliği ile suçlanmasının izah edilecek bir yanı yoktur. Bu noktada kendinizi sorgulamanız biz nerede yanlış yapıyoruz demeniz gerekiyor. Partinizdeki eksen kaymasının hangi noktalara vardığını biraz olsun check etme şansı verin kendinize.

Yoksa millet olarak beka mücadelesi verdiğimiz şu günlerde terör örgütleriyle aynı çizgide iseniz millet sizi teröristlerle aynı çizgide gördüğünde kızmamalısınız.                 

Değerli Çanakkale’lilere sormak istiyorum, siz bu CHP’lileri hangi şehidin hangi gazinin hakkını ararken gördünüz. Ama teröristler ve onlara yardım edenler için ne yazık ki, dünyayı ayağa kaldırıyorlar. Yetmiyor, kendisini ülkemizin kurucusu olarak gösteren CHP,  devlete millete düşman kim varsa onlarla birlikte devlet düşmanlığı yapıyor. Onlarla kol kola yürüyor, Afrin mücadelemiz devam ederken orada Mehmetçiğimize kurşun sıkan teröristlere selam gönderilen kongrelerine katılıyorsunuz.

Bu yaklaşım ne millidir ne yerlidir. İtirazımız bunadır. CHP'nin yaklaşımı tamamıyla terör örgütlerine benzer ve eşgüdümlü bir yaklaşımdır.

Bu nasıl bir anlayıştır? Bu nasıl bir ana muhalefet tarzıdır. Bu nasıl gaflet ve delalettir.

Sayın Güneşhan “Hala pilavı konuşuyorlar” demiş. Bunu sadece biz konuşmuyoruz, tüm Türkiye konuşuyor,Allah aşkına sizin bu terör seviciliği siciliniz o kadar bozuk ki, HDP barajı geçti diye Belediye Başkanınızın dağıttığı şükür pilavına gelene kadar nelere şahit olmuyoruz ki?

Sayın Güneşhan;

Size samimiyetle soruyorum,

HDP’nin başı Figen Yüksekdağ, “Biz sırtımızı YPG’ye ve PYD’ye yaslıyoruz. Bunu söylemekte ve savunmakta hiçbir sakınca görmüyoruz” derken, Genel Başkanınız Kılıçdaroğlu ise “YPG terör örgütü değil, vatanını kurtarmak için örgütlenmiş bir oluşumdur.” diyecek kadar ileri gitmedi mi?

Eski Parti Sözcüsünüz Selin Sayek Böke"Ne ben ne arkadaşlarım bu yapının terör örgütü olup olmadığına dair bir değerlendirme yapacak istihbari bilgiye ve kurumsal yapıya sahip değiliz" demedi mi?

Parti sözcünüz Bülent Tezcan, geçtiğimiz yıl katıldığı kongrede HDP'lilerle birlikte terör örgütü PKK'nın sözde marşı çalınırken esas duruşa geçmedi mi?

İstanbul Milletvekiliniz Sezgin Tanrıkulu, terör örgütü PKK ve FETÖ'ye yönelik tek bir eleştiri yapmayıp, "Silahlı İnsansız Hava Araçları"yla gerçekleştirilen operasyonlarda öldürülen teröristlere 'sivil', Genel Başkanınız Kemal Kılıçdaroğlu da 'piknikçi' ifadelerini kullanmadı mı?

Yine İstanbul Milletvekiliniz Gamze Akkuş İlgezdi,terör örgütü PYD'ye katılıp Kobani'de öldürülen teröristin cenazesine katılıp gözyaşı dökmedi mi?

Çok değil kısa bir zaman önce İstanbul İl Başkanı yaptığınız Canan Kaftancıoğlu’nun hakkında teröre destek verdiği için soruşturma açılmadı mı? 

Çanakkale Milletvekiliniz Muharrem Erkek, "Biz kardeşsek, sınırımızda başkası olacağına PYD olsun. Bizce hiçbir sakıncası yok" ifadelerini kullanmadı mı?

Geçtiğimiz hafta sonu yapılan ve az öncede söyledim Afrinde ki terör unsurlarına selam gönderilen, milli marşımızın okunmadığı, HDP Kongresine Grup Başkanvekiliniz Engin Altay katılmadı mı?

Siz HDP ‘nin dolgu malzemesi olacak, HDP’nin yörüngesine girecek bir parti değilsiniz. Siz Atatürk’ün kurduğu Türkiye’nin en eski partilerinden birisisiniz.

Bu ifadelerin ve yapılanların kabul edilebilir, savunulabilir bir tarafı var mı?

Eski Genel Başkanınız Deniz Baykal bile tahammül edemeyip “CHP, Atatürkçüyüm, Kemalistim, ulusalcıyım, laikim derken PKK’lı oldu çıktı” demedi mi? Buna herkes şahit değil mi?

CHP’de üst görevlere gelebilmenin kriterlerinin başında “terörist seviciliği” olduğunu CHP’nin yeni MYK’sında gördüğümüzü üzüntüyle belirtmek isterim. Terörist cenazesinde gözyaşı dökenden tut, sınırımızda PYD olsun diyene kadar kim varsa bu MYK’da önemli görevler verildiğini sizlerde görüyorsunuz. Bu açıdan partinizin muhalif olma, siyaseten farklı duruş sergileme boyutunu aştığını devlet ve millet düşmanlarıyla birlikte hareket etme noktasına geldiğini görmek durumundasınız. Millete karşı siyaset yapma anlayışını terk etmeniz için daha kaç seçim kaybetmeniz gerekiyor? Her seçimde aldığınız oy belli neden üzerine bir şeyler koymak için ülkemiz için yerli ve milli politikalar geliştirmiyorsunuz?

CHP, katil Esad’ı destekliyor, darbeci Sisi’yi destekliyor, PKK’yı destekliyor, DHKP-C’yi destekliyor, FETÖ’yü destekliyor. Sonra da hiç yüzü kızarmadan “Milletçe birlik ve dayanışma içinde terörün karşısında olacağız” diyor.

Bu yaklaşım tarzı iki yüzlü bir yaklaşımdır.

Bu yaklaşım tarzı samimi bir yaklaşım değildir.

Biz Ülkemizde böyle bir ana muhalefet partisi yaklaşımı istemiyoruz, ve bunu milletimizde içine sızdıramadığı için size bu ülkeyi yönetme emanetini vermiyor, vermeyecektir.

PAYLAŞ