İnanın Bunu Söylerken Bile İnsanın Gülesi Geliyor

Geçtiğimiz haftalarda AK Parti’de yaşanan belediye meclis üyelerinin istifa iddiaları Çanakkale Belediye meclis toplantısında da belediye başkanı Ülgür Gökhan tarafından gündeme getirildi. AK Parti Belediye meclis üyesi avukat Tülay Ömercioğlu konuyu “Partimizin iç meselelerinin böyle meclis gündemine gelmesi hoş değil. Bu konunun Çanakkale halkına faydası olmadığını ve gündeme getirilmesi uygun değil, ayrıca siz bizim istifalarımızı gördünüz mü? diye sormasının ardından Ülgür Gökhan; “ siz birbirinize atıyorsunuz ya o da bana atmış” demesi şaşkınlığa sebep olmuştu. Yaşanan bu olayı ardından konun muhatabı AK Parti İl Başkanı Yeşim Karadağ bir açıklama yaparak Gökhan’ın iddiasını hayal ürünü olduğunun altını çizerek; “ortaya attığı salonda gülüşmelere sebep olan hatta kendisinin de kendine güldüğü hayal ürünü olan iddiadır. Nedir efendim bu ben belediye meclis üyelerimin istifasını almışım ve bu istifaları mail yoluyla sayın başkanın mailine atmışım, inanın bunu söylerken bile insanın gülesi geliyor ve zaten kendisi de bu iddiayı ortaya attıktan sonra gülümseyerek konunun ne kadar gerçek dışı olduğunu orada ispatlıyor. Sanıyorum sayın Gökhan artık hayal dünyasında yaşamakta ve halüsinasyonlar görmektedir. Kendisinin emeklilik dönemi çoktan gelmiştir bunlar hep emeklilik döneminin ayak sesleridir” açıklamasında bulundu.

Karadağ yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi;

Hepinizin malumu üzerine 01.03.2017 Tarihli belediye meclis toplantısında Çanakkale Belediye başkanı Sayın Ülgür Gökhan skandal iddialarda ve skandal tavırlarda bulunmuştur.

Şahsım ile ilgili ortaya attığı iddia zaten hayal ürünü olduğundan Öncelikle grup başkan vekilimiz Sn. Tülay Ömercioğlu’na karşı takındığı tavırdan dolayı kendisini kınayarak sözlerime başlamak istiyorum.

Maalesef bu kenti 3 dönemdir yöneten belediye başkanı Ülgür Gökhan AK Partili belediye meclis üyelerimize karşı ve özellikle bayan meclis üyelerimize karşı nahoş tavırlarını uzun süredir sürdürmektedir. Bu nahoş tavır çoğu zaman sesini yükseltmek şeklinde ortaya çıkmakta bazı zamanlar ise alaycı bir tavır ile belediye meclis üyelerimize karşı vuku bulmaktadır. Bu kentin seçilmiş belediye meclis üyelerine karşı takındığı tavır bu kentin 3 dönemdir belediye başkanlığını yapan Ülgür Gökhan’a hiç ama hiç yakışmamaktadır. Sn.Gökhan dünkü toplantıda da Belediye Meclisi Grup başkanvekilimiz Sn.Tülay Ömercioğlu’na ailevi bir ithamda bulunmuş ve bu ithamın sonrasında aslında söylemek istediğim bu değildi özür dilerim diyerek yaptığı hatayı başa sarmaya çalışmıştır. Bu tavır hoş bir tavır değildir. Açık söylüyorum bu tavır siyasi ahlaka sığmayan bir tavırdır. Belediye meclisi bu ve bunun gibi konuların konuşulacağı bir mecra değildir. Özellikle kentin 3 dönemdir belediye başkanlığını yapan bir şahsın bu ve bunun gibi konuları orada dile getirmesi kabul edilemez bir tavırdır ve inanıyorum ki Çanakkale halkı dün yaşananlardan rahatsızdır. Maalesef Çanakkale belediye meclisi artık amacından sapmış ve kısır tartışmaların yaşandığı bir yer haline gelmiştir. Meclisin bu hale gelmesinde tüm sorumluluk meclisin başkanı Ülgür Gökhan’a aittir. Ülgür bey bir an önce siyasi ahlak’a sığmayan bu tavırlarını terk etmelidir.

Bir diğer konu ise şahsım hakkında ortaya attığı salonda gülüşmelere sebep olan hatta kendisinin de kendine güldüğü hayal ürünü olan iddiadır. Nedir efendim bu ben belediye meclis üyelerimin istifasını almışım ve bu istifaları mail yoluyla sayın başkanın mailine atmışım ,inanın bunu söylerken bile insanın gülesi geliyor ve zaten kendiside bu iddiayı ortaya attıktan sonra gülümseyerek konunun ne kadar gerçek dışı olduğunu orada ispatlıyor.  Sanıyorum Sayın Gökhan artık hayal dünyasında yaşamakta ve halüsülasyonlar görmektedir. Kendisinin emeklilik dönemi çoktan gelmiştir bunlar hep emeklilik döneminin ayak sesleridir.

Birinci konu belediye meclis üyelerimin belediye meclis üyeliği sıfatından istifalarını almak benim yetkim kapsamında değildir, ben sadece partiden istifaların alabilirim çünkü kendileri seçilmiş belediye meclis üyeleridir.

İkinci konu ise bu gerçekten parti içi bir meselemizdir ve Sayın Başkanı hiç ilgilendirmemektedir. Sayın Başkana tavsiyem önce kendi parti içi meselelerini çözmesi sonra başka partiler ile ilgilenmesidir. Kendi parti içinde çözülmesi gereken onlarca konu mevcuttur.

Şahsım hakkında ortaya attığı iddia ile ilgili olarak ta zaten kendisi de bu iddiayı ortaya atarken buna inanmamıştır. Benim kendisine naçizane tavsiyem varsa böyle bir iddiası varsa müddei iddiasını ispatlamakla yükümlüdür. Çanakkale kamuoyu ve bizler bu iddia ile ilgili kendisinde açıklama beklemekteyiz.

Bu duygu ve düşünceler ile katıldığınız için hepinize teşekkürlerimi sunuyorum."

Ömercioğluna Karşı Çirkin Tavır Göstermişti

Çanakkale belediye başkanı Ülgür Gökhan belediye meclis toplantısında bir skandala daha imza attı. Halkın sorunlarını ve sorularını belediye meclis toplantısında gündeme getiren meclisin AK Parti Grup Başkanvekili Avukat Tülay Ömercioğlu ve ailesini “Çanakkale benim ailemi de tanıyor sizin ailenizi de tanıyor” diyerek çirkin bir ithamda bulundu. Ömercioğlunun sert tepkisi üzerine geri adım atarak “ben öyle demek istemedim” dedi. Ömercioğlu, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhana İç İşleri Bakanlığı tarafından başlatılan soruşturmanın hangi aşamada olduğunu sormasının ardından Gökhanın bu tavrı sergilemesi verecek cevabı olmadığı için suçluluk psikolojisinden dolayı yorumlandı

PAYLAŞ