İlk Taşı Günahsız Olanınız Atsın!

İlk Taşı Günahsız Olanınız Atsın!

14/08/2016

İlk taşı günahsız olanınız atsın! Ne de güzel bir söz günün anlam ve önemi için… 7den 70e herkesin gündemi 15 Temmuz hain darbe girişimi ve FETÖ/PDY  yapılanması televizyon kanallarında cirit atan eski Fetöcüler, bu hain yapının bilinmeyenleri detaylıca anlatıyor. duyduklarımız karşısında nutkumuz tutuluyor, şaşırıyoruz ve “devletimizi Allah korumuş!” diyoruz ve  bunları anlatanlara soruyoruz, tüm bunlar yaşanırken neden sesinizi çıkarmadınız?  Televizyon kanalları ve gazeteler adeta birer kilise, moderatörler ise papaz hesabı, bu “günahkârların” günah çıkarma seanslarına tanık oluyoruz, izlerken midemiz bulanıyor ve darbe girişiminde kaybettiğimiz şehitlerimiz ve gazilerimiz için bir kez daha içimiz paramparça oluyor, nefretimiz katlanarak artıyor. Bu hainler ve işbirlikçileri hem bu dünyada hem de mahkeme i Kübrada cezalarını bulacak en azından bunu net olarak biliyoruz.

Tüm ülke gibi Çanakkalede de “muhafazakar” camiada birbirini sevmeyenler “malum mesele” üzerinden birbirlerine “giydiriyor” ve şahsi hesaplarını bir şekilde FETÖ ile de ilişkilendirerek hesaplarını görmeye çalışıyorlar, bunları da izliyoruz. En çok küfrü, bu yapıdan en çok beslenmiş olanların ettiğini görünce de “suçluluk psikolojisi” işte böyle bir şey diyoruz.

Bir de “konuşulmayanlar” var mesela, herkesin aman bu konu aramızda kalsın diyerek birbirine sıkı sıkı tembih ettiği ama tüm kamuoyunun konuştuğu ve şu soruyu sorduğu; “Geçtiğimiz 15 yılda sözde cemaatin, bu FETÖnün paralelleşmesinin Çanakkalede ki  siyasi ayağını yöneten, yol veren, ön açan, sırt sırta veren, kol kola girenler bu konuda en azından Sayın Cumhurbaşkanımızın gösterdiği samimiyeti gösterip de Çanakkale halkına; “bakın 20 sene önce söylenseydi, 15 sene, 10 sene, 3-4 yıl öncesine kadar bile ben inanın bu kadarını düşünmüyordum. Ama ne yazık ki ciddi manada yanılgıya düşmüşüz. Allah bizi affetsin” diyebilecekler mi?”

Bence diyemeyecekler çünkü “onlar” abilerini satmayacaklardır…! Ama Çanakkale halkı bu soruyu her zaman birbirine soracaktır…. İşte bu abilerini satmayanların, bugün en azılı FETÖ düşmanı olarak sahnelerde boy vermesi, sanmayın ki “mücadele ruhlarından” dolayıdır, hayır bilakis daha önce siyaseten şahsi sorunlar yaşadıklarıyla olan ucuz, sığ kapışmalardan ve ben kazandım egosundan başka bir şey değildir…

Tüm bunlar yaşanırken, bir de geceleri uyuyamayanlar var, kim mi onlar? Bir kaçını söylemekte fayda var, AVM işinde film çevirenler, belediye başkanı olmak için “abilerin” önüne yatanlar, FETÖCÜ derneğin 17/25ten sonra yaptığı genel kurulda yönetim kurulu üyesi olan partililer, kafeterya köşelerinde abilerle görüşenler….liste böyle uzayıp gider işte bunlar bu sıralar hiç uyumuyorlar…