Hey Alamos Inc., Do Not Cut Off Our Trees. We Put Into Your

Hey Alamos Inc., Do Not Cut Off Our Trees. We Put Into Your

07/10/2017

Başlık İngilizce olunca şaşırdınız değil mi? Ancak Türkiye’deki çalışanlarına söyleyince muhtemelen siyanürcü Alamos’un patronlarına aktarmıyorlardır. Bu nedenle bir de böyle deneyelim dedik. Yani diyoruz ki Ağaçlarımızı kesmeyin, kesenleri size postalarız.

Çanakkale’deki siyasete yön verme çabasındaki Alamos, GSM’i almak için her yolu deniyor bir yandan “önemli” isimleri işe alırken, bir yandan da köylüleri kandırarak arazilerini almaya çalışıyor. Önce dönümünü  2 bin TL’den almaya çalışınca bakmışlar olmuyor Ankara’dan bir emlak firması ile anlaşmışlar. Bu sefer rakamı 5 bine çıkarmışlar.

İl Özel İdaresindekilere sorduğumuzda GSM alınması için özel arazi dahil siyanürcülerin hiç bir sorunu kalmaması gerektiğini öğrendik. Böyle olunca da artık fiyatı arttırmaya devam edecekler. Ancak arazisini satan köylü unutmasın ki yarın başına siyanürler yağınca hayvanları ölünce, çocukları ölünce ağlamasın.

Su Uyur Düşman Uyumaz: 3 Milyon Ağaç Kesiliyor

Manisa Çaldağ’daki orman katliamına Danıştay “DUR” dedi. Ormanlar en değerli varlığımızdır dedi. Üstelik oradaki madende siyanür yok. Kaz Dağları gibi oksijen deposu, dünyada bilinen en güzel ormanlar değil. Daha da önemlisi Çanakkale’nin içme suyu barajı gibi 100 binden fazla insanın su kaynağı yok. Ama Çanakkale’deki gibi aymaz, gizli pazarlıklarla siyanürcülerle işbirliği yapan sözde çevrecisi de yok. Adamlar işlerini iyi takip etmiş ve tee Ankara’dan orman katliamını durdurmuş.  Bizdeki sözde çevreci Ülgür Gökhan ne yapıyor? Delege oyunları için parti içinde başını kuma gömmüş “parti içi iktidar” kavgası veriyor. Çanakkale’nin içme suyu barajı siyanürlenecekmiş, burada hayat duracakmış, 3 milyon ağacı keseceklermiş hiç umurunda değil. 

Bir de sanki iş yapacakmış gibi Belediye Meclisinden tam yetki aldı. Ama yetkiyi niye aldığını anladık. Her şeyi kilitleyip Alamos ile işbirliği yaparak Çanakkale’yi yok etmek istiyor.

CHP Milletvekilleri Neden Sadece Termiklerle Uğraşıyor?

CHP milletvekilleri ise sadece termik santrallerini görüyor. Elbette termik santrallerinin bu kadar pervasızca ruhsat alması çok önemli. Burada kimse zehirli dumanlarla ölmek istemiyor. Dünyanın en güzel boğazında bir yanda tarih, bir yanda doğa harikaları, bir yanda Türkiye’nin temellerinin merkezi içinde huzurlu ve güzel günler yaşamak istiyor. Ama termk santrallerinden daha önemlisi Atikhisar Barajının üstündeki siyanürlü ölüm makinesi. Buna ilişkin hiç bir açıklama duymuyoruz.  

Daha önce dediğimiz gibi eğer Ülgür Gökhan siyanücü Alamos'u durdurmak istiyorsa çok basit. Çanakkale Su idaresinde her su almaya gelenler basit bir form verecek. Musluktan akan suyun bir siyanürler akmayacağı garantisi vermiyoruz. Eğer siyanürlü su istemiyorsan şu dilekçeyi imzala ve istemiyorum de. Ya da ben musluktan siyanürlü su aksa da umursamıyorum diyorsan o zaman sorumluluk sana ait. Bu kadar basit. 

Valimizden Beklediğimiz

Atikhisar Barajının hemen üstünde oynanan bu tehlikeli oyuna ve siyanürcülerin yalanını dinlememesidir. Bunlara verilecek her izin yarın ki ölümlerin sebebi olacaktır.