HDP’ye ve HDP’lilere Gösterdiğin Saygıyı Ömecioğlu’na da Göster

Başkan Ülgür Gökhan’ın, Tülay Ömercioğlu’na karşı kullandığı kabul edilemez üsluba AK Partinin hiçbir kademesinden tepki gelmezken, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde gönüllü olarak yüzlerce köyü gezen ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a oy isteyen, geçtiğimiz dönem AK Partiden Milletvekili Aday Adayı olan Bülent Biçer “HDP’ye ve HDP’lilere Gösterdiğin Saygıyı Tülay Ömecioğlu’na da Göster” sözleriyle Ülgür Gökhan’a tepki gösterdi

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın belediye özel kalem müdürlüğüne, son genel seçimlerde HDP'den birinci sıra milletvekili adayının kızını işe alması önce sosyal medyada, ardından belediye meclisinde tartışmalara yol açtı. AK Partili meclis üyesi Tülay Ömercioğlu'nun gündemine taşıdığı konuya, CHP'li Belediye Başkanı Ülgür Gökhan sert sözlerle yanıt verdi. Başkan Ülgür Gökhan’ın, Tülay Ömercioğlu’na karşı kullandığı kabul edilemez bu üsluba AK Partinin hiçbir kademesinden tepki gelmezken, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde gönüllü olarak yüzlerce köyü gezen ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a oy isteyen, geçtiğimiz dönem AK Partiden Milletvekili Aday Adayı olan Bülent Biçer sert tepki göstererek, Ömercioğlu’na destek oldu. Biçer, Başkan Ülgür Gökhan’a; “HDP’li adayın ailesi ilgili methiyeler düzüyorsun karşındaki de Tülay Ömercioğlu babası adalet partisinde yıllarca başkanlık yapmış, kendisi daha önce milletvekili adaylığı yapmış yetmemiş 3 dönem baro başkanlığı yapmış bu şehirde. Kaldı ki karşınızdaki bir kadın, HDP ve HDP’lileri saygın kimlik olarak ifade edeceksin sırf aynı mahalledeniz diye, Tülay Ömercioğlu’nu  azarlayacaksın yok böyle bir şey!!” sözleriyle tepki gösterdi.

Biçer yaptığı açıklamada şunları söyledi;

 “Bu nedir arkadaş ya! Böyle üslup olur mu? Siyasi makamların geçici olduğunu birisi hatırlatsın hatta çok geriye değil kendisinden önce bu makamlarda oturanlar ,milletvekilliği yapmış olan şahsiyetler neden Çanakkale’de ikamet etmiyorlar. Bu şehrin sokaklarında yürü(ye)miyorlar. Yarın yüz yüze bakma zorunluluğumuz var. HDP’li adayın ailesi ilgili methiyeler düzüyorsun karşındaki de Tülay Ömercioğlu babası adalet partisinde yıllarca başkanlık yapmış, kendisi daha önce milletvekili adaylığı yapmış yetmemiş 3 dönem baro başkanlığı yapmış bu şehirde. Kaldı ki karşınızdaki bir kadın, HDP ve HDP’lileri saygın kimlik olarak ifade edeceksin sırf aynı mahalledeniz diye, Tülay Ömercioğlu’nu  azarlayacaksın yok böyle bir şey!! Ey MHP’li olup da başkana oy veren kardeşlerim sizi de anlıyorum suskunluğunuz önümüzdeki seçimlerde nasıl bir ders verileceğini gösteriyor.” diyerek tepki gösterdi.

PAYLAŞ