Hamidiye Tabyaları Cazibe Merkezi Olacak

AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, AK Parti İl Başkanı Yeşim Karadağ ve parti yöneticilerinin de katıldığı inceleme gezisinde Turan, Barbaros Mahallesi'nde yer alan ve restorasyon çalışmaları devam eden tabyalardaki son durum hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Turan, incelemelerinin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, Çanakkale’nin her köşesinde bulunan tarihi mekanları ayağa kaldırmak istediklerini söyledi.

Tarihi mekanları canlandırmanın kentin marka değerine de katkısı bulunduğunu anlatan Turan, şöyle konuştu:

"Hamidiye Tabyaları'ndaki inşaat alanını yerinde gezmeyi ihtiyaç olarak gördük. Vekilimiz ve İl Başkanımız ile kontrol ettik. İnşaatın hızla devam ettiğini keyifle gördük. Olduğumuz zemin özellikle bizim için çok farklı bir değer olacak. Çanakkale’de turistik imkanlar, konserler, konferanslar olacağı mekanlarda olacak. Hem tarih hem turizm beraber burada verilebilecek. Hamidiye Tabyaları zaten tarihi anlamı karşılığı bam başka bir değer fakat bunun yanında tarihin yanında ekstra olarak bu alanlarda inşallah turizm de gelişecek."

Gider ise bölgenin kente gelen turistlere tarihin anlatılması bakımından çok önemli bir görev üstleneceğini belirterek, "Çalışmaların en kısa sürede tamamlanmasıyla inşallah alan Çanakkale’ye ve Türkiye’ye kazandırılacak. Çanakkale’ye ne yapılıyorsa tüm Türkiye halkı, Türk milleti için yapılıyor. Hayırlı uğurlu olsun" ifadelerini kullandı.

PAYLAŞ