Hak, Hukuk, Adalet Diyen CHP’liler Bu Skandallara Ne Diyecek..!

Hak, Hukuk, Adalet Diyen CHP’liler Bu Skandallara Ne Diyecek..!

18/09/2017

Hak, Hukuk, Adalet Diyen CHP’liler Bu Skandallara Ne Diyecek..!

CHP’de delege seçimleri süreci oldukça dikkat çekici gelişmeler yaşanarak sürüyor. Mavi ve beyaz olarak iki listenin yarıştığı seçimde, Mavi listeyi belediye ekibi olarak bilinen Ülgür Gökhan, Muharrem Erkek, Serdar Soydan temsil ediyor. Beyaz listeyi ise Nejat Önder ve muhalif ekip temsil ediyor.

Demokrasi şöleni diye duyurulan delege seçimleri Ülgür Gökhan, Muharrem Erkek, Serdar Soydan’ın oluşturduğu kartel ile domine edilerek türlü ayak oyunlarına sahne oluyor. İlkeli beraberlik diyerek bir araya gelen rant amaçlı bu kimseler ellerindeki imkanları sonuna kadar kullanarak delege seçimlerine öyle kirli ilişkiler kurarak müdahil oluyorlar ki, CHP’liler bu ayıplara, bu skandallara nasıl göz yumuyor anlayamıyorum…!

Ülgür Gökhan, Serdar Soydan İle Nasıl El Sıkıştı?

İlkeli beraberlik demişken küçük bir paragraf açmanın faydalı olacağını düşünüyorum. Daha önce gündeme getirmiştik; Demiştik ki; daha düne kadar kanlı-bıçaklı olan Ülgür Gökhan, Serdar Soydan defalarca mecliste reddedilen AKFA rantında anlaştılar, el sıkıştılar ve bunun adına ilkeli birliktelik dediler. AKFA dosyası çok yakında belediye meclisine gelecek. Ve tam da dediğimiz gibi oldu AKFA dosyası belediye meclisi gündeminde geldi, fakat adı değiştirilerek. AKFA rantını adı artık kıyı düzenlemesi olmuştu. 0,30 olan emsal 0,75’e çıkarılmış ve milyonlarca rantın üzerine, milyonlar daha konulmuştu. Fakat bir şey oldu ve  meclis gündeminde görüşülmesi beklenen dosya tekrar komisyona geri çekildi. Herhalde konun biraz daha pişirilmesi, pişenlerden de birilerine biraz daha birilerine yedirilmesi gerekiyordu. Çünkü mecliste AK Parti grubu sert tepki verirken, CHP’lilerden ise birkaç mırıldanma sesi duyuluyordu! Peki Ülgür Gökhan daha düne kadar karşıyım dediği ve kamuoyunda kavga ettiği Serdar Soydan ile nasıl ve neden el sıkıştı? Tamamen al gülüm ver gülüm dediler. Serdar Soydan belediye meclisinde kendi kontrolünde olan sekiz meclis üyesini Ülgür Gökhan’a pazarladı,  Gökhan’da AKFA dosyasıyla Soydan’ı ödüllendirdi…İzleyin bu ilkesizliği göreceksiniz..!

Delege Seçimleri Neden Bu Kadar İlgilendiriyor?

Belediye imkanlarını sonuna kadar seferber eden Ülgür Gökhan’ın delege seçimlerine direk müdahil olduğu iş sözü, işten çıkarma, iş verme, işinden etme gibi tehditlerde bulunduğu ve  bu ilişkileri yürütmesi için de Remzi Yiğit’i görevlendirdiği partililer tarafından güçlü şekilde iddia ediliyor. Peki Ülgür Gökhan’ı, Muharrem Erkek’i hatta istediğini AKFA ile alan Serdar Soydan’ı delege seçimleri neden bu kadar ilgilendiriyor? Çünkü şimdi seçilen delege seçimleri önümüzdeki aylarda yapılacak il ve ilçe kongrelerinde başkanları belirlemek için oy kullanacak. Yani Ülgür Gökhan, Muharrem Erkek, Serdar Soydan’ın oluşturduğu kartel kendi başkanını koltukta görmek istiyor. Bu seçimlerde seçilen delegeler 2019’daki belediye başkanlığı ve milletvekili seçiminde ön seçim olursa oy kullanacak. Ve kartelin üyelerinden Ülgür Gökhan yine belediye başkanı olmak istiyor, Muharrem Erkek yine milletvekili olmak istiyor, Serdar Soydan yine milletvekili olmak istiyor. İşte bu yüzden, bugün seçilen delegeler hem il, hem ilçe, hem belediye başkanı, hem de milletvekili adaylarını belirleyecek… İşte kartelin bütün kirli oyunlara başvurması ve vuracak olmasının altında yatan sebep budur…

Ülgür Gökhan’a Muhalif Olanlar İşinden Oluyor!

Ellerinde her türlü imkanı bulunduran bu kartelin yaptıklarını doğrular nitelikteki bir olay ise geçtiğimiz aylarda CHP’nin yaptığı Adalet Yürüyüşünde yaşandı. Adalet yürüyüşünün Bolu ayağında “Kaz Dağlarına da Adalet” pankartını taşıyan CHP Çanakkale üyesi bir ismin oğlu belediyede işe başlayacakken “Bize muhalif bu adamlarla ne işin var, onlarla mı hareket ediyorsun?” sorularına muhatap oldu ve gelen talimatla işinden edildi. Gerekçe olarak ise pankartı taşıyanlar arasında Ülgür Gökhan’a muhalif olan isimlerin olmasıydı.

Sonuç itibariyle Esenler’de ve İsmetpaşa’da yapılan delege seçimlerini mavi liste Ülgür Gökhan, Muharrem Erkek, Serdar Soydan’ın oluşturduğu kartel kazandı. Kazanırlar tabi çünkü kendi amaçları dışında hiçbir kutsalları yok…! Unutmayın ve bu karteli hafife almayın derim, çünkü bunlar 7 Haziran’da bu kirli yöntemleler bir vekil çıkardılar, şimdi sıra il, ilçe ve belediye başkanı çıkarmakta..! Bakalım hak, hukuk, adalet diyen CHP’liler bu skandallara ne diyecek..!