Gökçeadalıları Üzecek “Hiçbir Şeyin” Altına İmza Atmayacağız

Türkiye’nin “Organik Tarım Adası” ilan edilmesi beklenen ve doğal su kaynakları bakımından dünyanın sayılı adaları arasında yer alan Gökçeada, bir süredir altın madeni riski altında. Merih madencilik AŞ tarafından adada altın ve gümüş aranması için hazırlanan projenin Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) süreci başlatıldı. Yıllardır organik tarım ve hayvancılıkla uğraşan köylülerin tedirgin bekleyişi sürerken rahatlatan açıklama AK Parti İlçe Başkanı Ümit Mahmut Kolçak’tan geldi. Gökçeada’yı bazı mihrakların “küçük hesaplarına” teslim etmeyeceğimizi ve Gökçeadalıları üzecek “hiçbir şeyin” altına imza atmayacağımızı bilmenizi isteriz” diyen Kolçak yaptığı açıklamada şunları söyledi.

Değerli Gökçeadalı hemşerilerimiz, birkaç gündür ada gündemini meşgul eden “Altın Madeni” ile ilgili bazı çevrelerce, bu işin farklı yönlere çekildiğini üzülerek görmekteyiz. 
Bu bağlamda süreci yakından takip ettiğimizi, başta Vekillerimiz olmak üzere sürekli istişare halinde olduğumuzu, Ak parti olarak Gökçeada halkının ve hassasiyetlerinin yanında olduğumuzu, Gökçeada’yı bazı mihrakların “küçük hesaplarına” teslim etmeyeceğimizi ve Gökçeadalıları üzecek “hiçbir şeyin” altına imza atmayacağımızı bilmenizi isteriz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

PAYLAŞ