Gençlik Merkezlerinin Misyonu Bu Mu?

Gençlik Merkezlerinin Misyonu Bu Mu?

04/03/2016

Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı Gençlik Merkezleri, Cumhurbaşkanın bizzat talimatıyla kurulmuş “yeni nesli” tanımak ve bu nesle nitelik katmak için devletin çok ciddi bütçeler ayırdığı 81 vilayette kurulmuş, Çanakkalede de 3 ayrı nokta da hizmet veren bir kurum.

Gençlik merkezleriyle gezi parkı gibi olaylarla aklı çelinmiş, terör örgütleri, cemaatler gibi çeşitli yapılara mecbur kalmış  arayış içinde olan gençlere devlet olarak sahip çıkmak hedefleniyor.

Önemli bir misyona sahip gençlik merkezlerinin yapmış oldukları aktiviteler bu yönüyle çok önemli bir amaca hizmet ediyor. Geçtiğimiz hafta Çanakkalede’de Gençlik Merkezlerinin organize ettiği, şarkı, tiyatro gibi yarışmalar düzenlendi ve gençler yoğun ilgi gösterdi bu konuda herhangi bir sorun yok. Sorun önceliğimizi şarkı, tiyatro yarışmalarının oluşturmuş olmasıdır. Daha yapacak o kadar çok şey varken, araya şarkı, tiyatro yarışmalarının sokuşturulmasını doğru bulmuyor ve önemli bir misyonu olan bu kurumun ortak akılla hareket ederek, bütçesini, organizasyon kabiliyetini daha stratejik konularda harcamasını tavsiye ediyorum.  Çünkü bugün en büyük sorun nitelikli ve derdi olan gençlerin sayısının çok az olması...