EVET, BİZ DELİYİZ !

EVET, BİZ DELİYİZ !

03/12/2016

Bildiğiniz gibi,İttihad Terakki Fırkasının büyük bölümü ve Enver Paşa,Alman destekliydi.. O gün, bu gündür,yakamızı Almanlardan kurtaramadık. ’’ Efendim,ticaret yapıyoruz,ithalat ve ihracatımız var..’’ Tabii ki var ve olacak ta ..  Lakin,şu son birkaç senedir,Almanların aleyhimize faaliyetleri,fırıldakları ayyuka çıktı.Ermeni meselesi ile ilgili kararları da,hepsinin üzerine tüy dikti !

Merak ettiğim şu; ’’Neden hala makam araçlarının birçoğu Alman malı otomobillerdir?? ’’ yenileri de halen alınmaya devam ediliyor ! Almanya ile aramızdaki çekişme, ’’kayıkçı kavgası’’ mıdır ? Türkiye’nin altını oymayan,en azından öyle görünen iki devlet var... Japonya ve Güney Kore..Bu trilyonluk makam araçları,mutlaka dışarıdan alınacaksa,bu iki ülkeden alınamaz mı??!! zaruri ihtiyaçlarımız,pekala her yerden karşılanabilir..Ancak,bu harcamalar zarurat de değildir..Ayrıca,yabancı ortaklı şirket ve holdingler,Türkiye’den dışarıya korkunç bir para transferine sebep oluyorlar..vergilerini verseler de,paramız yurt dışına akıyor..Milyonlarca otomobil,kamyon,otobüsün fenni muayenesinde toplanan ücret meblağını düşünün...Bu işi yapan firmanın ortağı Alman !! Tamamen yerli ve milli şirketlerimiz,bu ticari faaliyetleri yapmakta yetersiz mi kalırlar ? Küçük yatırımcıların borsada büyük sermaye sahipleri tarafından soyuldukları gibi,büyük holdingler,kurum ve kuruluşlar da bu milletin paralarını yurt dışına aktarıyorlar... Yatırım için yabancı sermaye bekliyoruz,ancak bir yandan da yapılan yatırımların çok daha fazlası yabancılara gidiyor. Acaba,kaç iş adamımızın dünyanın değişik yerlerinde,İsviçre’de ne kadar milyar dolarları var,bu da ayrı bir ihanet ve rezalet !!

 Teknolojimizi geliştirmek yerine,dışarıdan aldığımız telefon,bilgisayar,otomobil,yedek parça,ilaç gibi kalemler,aslında devlet bütçemizin belini kırmakta... Üreticilik ve üretim konusunda Milli Eğitim sistemimizde elle tutulur,gözle görülür bir yenilik,değişiklik olmadığı gibi,tüketim toplumu olma yolunda son hızla ilerliyoruz. Buğdayın kilosu 1 lira....3 ton buğday satıp,bir cep telefonu alan toplumuz işte ?!  Bir yandan devlet ve milletimizin bekası için çarpışıyoruz..Koçyiğit,babayiğit gençlerimiz toprağa düşüyorlar...Ama,bu millet,daha dostu düşmanı ayıramıyor...Çağdaşlık,demokrasi,özgürlük adına düşmanlarımız gibi konuşan ve davrananlar var...

Asıl başarı göstermemiz gereken ’’siber gelişim’’ ,’’siber savunma’’ konusunda ne yapıyoruz?!  Geçen hafta, Çin’de yapıldığı açıklanan süper bilgisayar, bir saniyede 90 milyon işlem yapabiliyormuş ! Bizim süper bilgisayarlarımız nerede ?! Bir talebe yurdunda lüzumlu tedbirleri alamıyoruz,kara düzen yaşıyoruz...                                

Türkiye’nin ’’siber savunması’’ ile ilgili olarak,bu konuda dünya çapında uzman ve efsane olmuş en büyk ustalardan neden ,niçin istifade edilmiyor?! Devletimiz bu kadar mı hantal,böyle bir zafiyet olabilir mi?!                                                       

Tarım topraklarımız,meralarımız hızla betonlaşıyor...GDO’lu,kimyasallı yiyecekler hızla artıyor...Bunlar da ayrı bir terör...En kötüsü,elimizden de bir şey gelmiyor !! Bu saydıklarımız,gözümüze çarpan birkaç olumsuz maddi konu ...

 Toplumun manevi yapısında söz sahibi olarak tanınan şahıslar ne yapıyorlar peki ?!   -- Hz. Ademin babası vardır... -- Hz. Muhammed’in hocası vardır.. -- Evliya yoktur,mübarek geceler yoktur,Peygamberin şefaati yoktur... -- Hadis-i şerifler uydurmadır...--Meal okunmalıdır... benzeri bir sürü deli saçması zırva ....Milletimizin bunlara mı ihtiyacı var? Her şey bitti de sıra bu saçmalıklara mı geldi ?!  Neden İman,güzel ahlak,ilim,irfan,çalışma ve üretim,sevgi saygı ve benzeri kıymetli konulara temas edilmez?..  Tefsir hocası bir bayan doçent, ’’Cin yoktur,varsa beni çarpsın.’’ diyerek İlahiyatta ders veriyor... Onun yetiştirdikleri de bu millete İslam dinini öğretecekler ?!  Sanki ,Ümmet-i Muhammedin problemi ve meselesi bu imiş gibi !!  Bu zavallı kafalar,var olan bir canlının yok olduğunu söyleyerek Müslümanların tüm dertlerini sona erdirecek...Bu nasıl bir ilimdir,nasıl bir ilmi kişiliktir?! Akla ziyan insanlarla nereye gidilir,tüm bunlar zapt ü rabt altına alınabilir mi?  Devlet yapımız,daha aktif,daha pratik,daha hızlı olamaz mı?

Daha da garip olan şudur: Birçoklarının nerede yer ,içer,eğleniriz,hoplar,zıplarız,nereden neyi çarpar,indiririz fikrinde,gayretinde olduğu bir toplumda,şu düşündüğümüz,acısını,fikir çilesini çektiğimiz şeylere bakar mısınız?

Evet,biz deliyiz !! Emin olunuz....                                                                      

Vatan,millet,bayrak,istiklal delileri....

Bu memleketin gerçek delileri....