Ensar Biziz, Biz Ensar’ız, Ensar’ın Yanındayız

Ensar Vakfı Çanakkale Şubesi’nin önderliğinde ÇOMÜ İlahiyat Fakültesi’ne kazandırılan Ensar Kitapevi düzenlenen törenle üniversite öğrencilerinin hizmetine girdi. Açılışa katılan AK Parti Grup Başkanvekili Av. Bülent Turan, hem eğitime hem de öğrencilere destek olmaktan başka bir amaç edinmeyen Ensar Vakfı’na dönemsel olarak belli gerekçelerle iftiralarda bulunulmasına tepki gösterdi. Turan; “Biz bu topraklarda Ensar’ın ne olduğunu bilen ve yardımlaşma ile öğrenciye bakmanın ne olduğunu bilen insanlarız. O yüzden Ensar Vakfı’na dönemsel olarak belli gerekçelerle iftira ve hakaret edilmesi ne Ensar’ı yolundan alıkoyar ne de bizim heyecanımızı yavaşlatır. Ensar biziz. Biz Ensar’ız. Ensar’ın yanındayız” dedi.

 İlahiyat Fakültesi’ne kazandırılan Ensar Kitapevi, AK Parti Grup Başkanvekili Av. Bülent Turan, AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, AK Parti İl Başkanı Yeşim Karadağ, kurum ve kuruluş temsilcileri, bürokratlar, partililer ve çok sayıda davetlinin katıldığı tören ile hizmete açıldı. Ensar Vakfı’nın bir kuruluşu olan Ensar Kitapevi açılışında konuşan Ensar Vakfı Çanakkale Şube Başkanı Av. Sebahattin Güner, şube olarak Çanakkale’ye kazandırdıkları öğrenci yurtlarına yenilerini ekleyeceklerini söyledi. Güner; “Çanakkale Ensar Şubemiz 28 Şubat 2014 tarihinde kurulmuştur. Şubelerimiz içerisinde Lapseki ilçemizde şu anda hizmet vermektedir. Ama en kısa zamanda inşallah Çan, Bayramiç, Gelibolu ve Gökçeada ilçemizdeki şubelerimizi de hep birlikte açacağız. Diğer ilçelerimizde de çalışmalarımız devam etmektedir. Ensar şubemize ait Çanakkale’de 45 kişilik bir kız yurdumuz var. Fakat bu yetersiz olduğu için önümüzdeki sene inşallah bir kız yurdu daha açmak için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. 150 kişilik erkek öğrenci yurdunu kazandırdık” dedi.

Ensar Vakfı Genel Müdürü Hüseyin Kader ise; “Ensar Vakfımız 1979 yılından beri 37 yıllık hayır hizmetine her geçen gün arttırarak devam ettirmektedir. Türkiye çapında 165 şubesiyle, merkezleriyle ve Ensar Enstitüsüyle ve eğitim kurumlarıyla beraber ciddi anlamda çalışmalarını yürütmektedir. Gerek yurtiçi ve yurtdışındaki çalışmalarını da sürdürmektedir. Vakfımız bu güne kadar 700’ün üzerinde eseri okuyucularımıza kazandırmıştır” diye konuştu.

“Destek ve katkı vereceğiz”

Fikirleri ve bilgileri ulaştırabilecek en güzel yöntem in kitap olduğuna dikkat çeken ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer; “İnsanlık tarihi boyunca kitap bilginin ve fikrin iletilmesinin en iyi yolu olmuştur. Günümüzde hala kitap fikirlerimizi ve bilgilerimizi ulaştırabileceğimiz en güzel yöntem ve araç olmaya devam ediyor. Bu anlamda Ensar Vakfı bu güzel isim altında çok değerli faaliyetler gerçekleştiriyor. Bu faaliyette onlardan bir tanesidir. Biz üniversite olarak böyle bir kitap satış noktasına ev sahipliği yapıyor olmaktan büyük mutluluk ve gurur duyuyoruz. Kitap satış merkezinin üniversite öğrencilere daha fazla duyurulması için yapılması gereken çalışmalar var. Biz de bu çalışmalara elimizden gelen bütün desteği ve katkıyı göstereceğiz” ifadelerini kullandı.

 “Hepimiz Ensar’ız”

Ensar Vakfı Çanakkale Şubesi’nin kentte kurulması nedeniyle mutlu olduklarını kaydeden AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider; “Hepimiz Ensar’ız. Çünkü eğer Allah’ın yeryüzündeki halifesi insan ise hepimiz yerliyiz. Türk Milleti olarak da biz bu Ensar ’lığı seven bir milletiz. Tarih boyunca bizden aman dileyen herkese kucak açan bir milletiz. Bu ismi alan bir vakıf sadece ve yalnızca muhtaç insanlara yardımı hedefler. Onun için Ensar’ın Çanakkale’ye kurulması ve bugün faaliyetlerini arttırması da bizi çok mutlu ediyor. Umuyorum gelecek yıllarda bu faaliyetleri katlanarak arttıracaktır. Hem yurtları hem diğer sosyal faaliyetleri hem de eğitim faaliyetleri artacaktır. Burada emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 “Göz kamaştıran bir kurum haline geldi”

Ensar Vakfı’nın her gün çalışmalarını arttırarak varlığını hissettiren bir kurum haline geldiğine dikkat çeken AK Parti Grup Başkanvekili Av. Bülent Turan; “Ensar 37 yılı geride bırakmış Türkiye’nin kadim kurumlarından bir tanesidir. Siyaset, parti, vakıf, dernek hepsi gelip geçer. Ama bazı hatıralar bu milletin kaderinde hep var olurlar. Ümit ediyorum Ensar Vakfı da 37 yılı geride bırakmış olmasından dolayı gururla söylüyorum ki, 137 yıl daha inşallah bu topraklarda varlığını sürdürür. Öğrencilerimize ve öğretmenlerimize katma değer üretmeye devam eder. Çünkü özellikle İlahiyat öğrencilerimize, İmam Hatip öğrencilerimize yaptığı faaliyetlerle göz kamaştıran bir kurum haline gelmeye başladı.

“Ensar biziz. Biz Ensar’ız”

“Türkiye’de maalesef ne kadar milli değerimiz ve milli kurumumuz var ise bunlara zaman zaman çok farklı saldırılar ve çok farklı ithamlar hepimizin üzülerek gördüğü bir gerçektir. Ensar biziz. Biz Ensar’ız” diyen Turan; “Biz bu topraklarda Ensar’ın ne olduğunu bilen ve yardımlaşma ile öğrenciye bakmanın ne olduğunu bilen insanlarız. O yüzden Ensar Vakfı’na dönemsel olarak belli gerekçelerle iftira ve hakaret edilmesi ne Ensar’ı yolundan alıkoyar ne de bizim heyecanımızı yavaşlatır. Ensar biziz. Yolumuza devam edeceğiz inşallah” şeklinde konuştu.

“Ensar’ın yanındayız”

Ensar ve benzeri kurumların Çanakkale’de sayısının artmasını istediklerinin altını çizen Turan; “Çanakkale’mize daha fazla yurt, daha fazla kitapevi, daha fazla faaliyet ve şube açılması başta Sebahattin bey olmak üzere hepimizin görevidir. Ensar ve benzeri kurumların Çanakkale’de sayısı artsın istiyoruz. Bütün ilçelerimizde şubesi olsun. Hepsinin yurdu olsun. Taş taş üstüne koyan kim var ise bizim ona destek vermekten başka bir bakışımız olamaz. Biz rektörüyle vekiliyle, işadamıyla siyasetçisiyle Ensar’ın yanındayız ve arkasındayız. Kitapevinin İlahiyat Fakültesi’nin içinde olmasının öğrencilere ekstra bir yardım ortamı sağlayacağını ümit ediyorum. Sayısının artması temennisiyle emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. Duaların ardından Ensar Kitabevi’nin açılış kurdelesini kesen AK Parti Grup Başkanvekili Av. Bülent Turan ile AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, Ensar Kitabevi’nde yer alan eserleri inceledi. Kitapevindeki bazı eserlerden alan Turan, aldığı eserleri açılışa katılanlara hediye etti.

 

PAYLAŞ