Domuz Sanıp Arkadaşlarını Vurdu

Çanakkale de gece tarlada nöbet tutarken, arkadaşlarının biz geliyoruz sözünü domuz geliyor diye anlayan Ramazan T., domuz zannedip ateş ettiği arkadaşlarından birini öldürdü diğerini ise ağır yaraladı.

Çanakkale nin Çan İlçesinde, gece tarlasında nöbet tutarken, arkadaşlarının biz geliyoruz sözünü domuz geliyor diye anlayan Ramazan T., domuz zannedip ateş ettiği ,54 yaşındaki Mehmet Kaya yı öldürürken, Enver Güney i de ağır yaraladı. Naci Kıran olaydan yara almadan kurtulurken 65 yaşındaki Ramazan T., jandarma tarafından gözaltına alındı.

3 ARKADAŞINI DOMUZ ZANNEDİP ATEŞ ETTİ

Çan a bağlı Uzunalan Köyü nde çiftçilik yapan Mehmet Kaya, Enver Güney ve Naci Kıran, saat 01.00 sıralarında, komşu Bilaller Köyü yakınlarındaki buğday tarlalarına domuz avına gitti. Göle Köyü nden olan ve Uzunalan ile Bilaller köyleri arasındaki tarlasında nöbet tutan Ramazan T., gecenin karanlığında, kendisi gibi nöbet tutmak için tarlalarına gelen üç arkadaşı domuz zannedip, tüfeğini ateşledi.

NACİ KIRAN YARA ALMADAN KURTULDU

Vücudunun çeşitli yerlerine saçma isabet eden Mehmet Kaya olay yerinde yaşamını yitirirken Enver Güney yaralandı. Naci Kıran ise yara almadan kurtuldu. Ağır yaralanan Güney, ambulansla Çanakkale Devlet Hastanesi ne kaldırılıp, yoğun bakım ünitesinde tedaviye alındı.

RAMAZAN T. GÖZALTINA ALINDI

Kaya nın cesedi ise savcı ve jandarmanın olay yerindeki incelemelerinin ardından otopsi için Bursa Adli Tıp Kurumu Morgu na kaldırıldı. Olaydan sağ kurtulan Kıran ın ifadesine başvuran jandarma, bir kişinin ölümüne, bir kişinin de yaralanmasına neden olan Ramazan T. yi gözaltına aldı.

"BİZ GELİYORUZ DEDİLER ANCAK BEN DOMUZ GELİYOR SANDIM"

Ramazan T. nin jandarmadaki ifadesinde, tarlalarına nöbet tutmaya gelen üç arkadaşının, yaklaştıklarında kendisini arayıp, "Biz geliyoruz" dediklerinin belirtip, "Ancak, bunu ben domuz geliyor olarak anlayıp, tüfeğimi ateşledim. Üzgünüm" dediği öğrenildi.

PAYLAŞ