CHP’li Ümran Aydın’ın Hedefinde Bu Sefer Milliyetçiler Var

Göreve geldiği günden bugüne Çan Belediyesini ve başkanı Abdurrahman Kuzu’yu hedef alarak siyaset üretmeye çalışan Çan İlçe Başkanı Ümran Aydın’ın milliyetçileri hedef alan tavrı büyük tepki topladı. Çan Belediyesinde işçi olarak çalışan Yasin Engin, MHP Genel başkanı Devlet Bahçeli’ye ait “CHP, HDP’nin yedek kulübesi, PKK’nın kervan bekçisidir” sözünü paylaşmasını bahane gösteren CHP’li Aydın, Engin’den halkı kin ve düşmanlığa tahrik ve aşağılama gerekçisiyle şikayetçi oldu. Aydın’ın bu şikayeti, “Ümran Aydın, Belediye İşçileri Üzerinden MHP’ye Göz Dağı Mı Veriyor?” sorularını akıllara getirdi. CHP’li Ümran Aydına’a, AK Partili Çan Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu ve MHP İl Başkanı Hakan Pınar başta olmaz üzere bir çok kesimden tepki var.

Akıllı İnsan İşiyle, Bazıları Da İşçilerimizle Uğraşır… 

Abdurrahman Kuzu, Ümran Aydın’a tepkisini; “Belediyemizden Usulsüzce Fatura Aldırıp Yayınlayarak Tüm Personelimizi Zan Altında Bırakman Yetmedi, Şimdi de MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Sözlerini Paylaşan Binlerce İnsandan Biri Olan Belediye İşçimize Suç Duyurusunda Bulunmaya Mı Geldi Sıra? Akıllı İnsan İşiyle, BAZILARI DA İşçilerimizle Uğraşır… #İşçilerimizinYanındayız” sözleriyle gösterdi. 

Ümran Hanım Beni De Dava Edin Lütfen

Aydın’a tepki gösteren bir diğer isim ise MHP İl Başkanı Hakan Pınar oldu. Pınar yaptığı açıklamada; “Ümran Hanım beni de dava edin lütfen... Bizde niçin bu kanaate sahip olduğumuzu Mahkemede ifade edelim.”

PAYLAŞ