CHP’li Ülgür Gökhan’ın Gündeminde HDP Var!

Geçtiğimiz aylarda Ülgür Gökhan ve ekibinin tehdit, şantaj ve rüşvetle satın aldığı üyelerle yeni delegeleri seçtirmesi ve seçilen bu delegelerin merkez ilçe ve il başkanını seçmesiyle başlayan süreç yeni bir boyut kazandı. Ülgür Gökhan ve ekibi bu seferde 24 Haziran’da yapılacak genel seçimlerinde milletvekili sıralamasını belirlemek için çaba gösteriyor. Parti kulislerindeki son yaşananları gazeteci Kerem İriç köşesinde yazdı. Gökhan ve ekibi Muharrem Erkek’in 1.sırayı koruması için elinden geleni yaparken Bülent Öz’ü yiyerek yerine Biga ilçe başkanlığından milletvekili adayı olmak için istifa eden Özgür Ceylan’ı getirmek istiyor. İriç yazısında bu detayları verirken dikkat çekici bir bilgiyi daha paylaşıyor. CHP’li belediye başkanı Ülgür Gökhan’ın milletvekili listesi dışında HDP’nin barajı geçmesi gündemi de olduğunu iddia eden İriç yazısında; “Gökhan’ın milletvekili listesi dışında bir gündemi daha var. HDP…Evet evet yanlış duymadınız 7 Haziran seçimlerinde HDP barajı geçtiği için pilav dağıtan Ülgür Gökhan bu sefer de HDP’nin mutlak olarak barajı geçmesi gerektiğini il danışma kurulunda dile getiriyor. HDP’nin baraj altında kalması durumunda 70’e yakın milletvekilini AK Partinin çıkaracağını söyleyen Gökhan, HDP’nin mutlak barajı geçmesi gerektiğini bunun demokrasi açısından önemli olduğunu vurguluyor. Gökhan’ı bu süreçte yakından izlemek gerek belki de demokrasiye bu denli inan Gökhan seçimde oyunu HDP’ye verir!” ifadelerini kullanıyor.

İriç CHP parti kulislerine dair dikkat çeken yazısı şu şekilde;

Herkes birbirine şunu soruyor; “Kimler aday gösterilecek?” En çok ise AK Parti ve CHP’deki adaylar merak ediliyor. 

AK Parti bu süreci en rahat atlatacak parti olarak gözüküyor. 1.ve 2. sıra adayları belli isimlerini söylememe herhalde gerek yoktur! 3. ve 4. sıra adayları da kısa bir süre sonra belli olur. Oy oranları dikkate alındığından iki milletvekilini garantilemiş olan AK Parti il genelinde ve özellikle merkezde oyunu artırmaya çalışacak. AK Partide SKM kuruldu seçim startı verildi.

Bülent Öz’ü Yiyebilir miyiz?

Asıl merak edilen ve tam bir kaos ortamın olduğu parti ise CHP. Çok önemli gelişmeler yaşanıyor, sizlere biraz kulis bilgisi vermek isterim. Ülgür Gökhan’ın mutlak hakimiyet kurmaya çalıştığı partide bugüne kadar işler tam istediği gibi gitti. Parayla satın aldığı delegeler il ve ilçe başkanlarını seçti. Şimdi sıra milletvekilliği seçiminde, tüm planlar Bülent Öz’ü yemek üzerine yapılıyor. Ülgür Gökhan ve Muharrem Erkek ikilisi hatırlarsınız daha seçimlerin yapıldığı dönemde Bülent Öz’e bir operasyon çekmişti, Öz’ü daha meclisteki görevine başlamadan bitirmeye çalışmışlardı. O dönemde Bülent Öz’ü Yiyebilir miyiz?başlığıyla bir yazı kaleme almıştım maziyi hatırlamak isteyenler için yazı şuracıkta http://gazetedegisim.com/bulent-ozu-yiyebilir-miyiz

Genel Merkezde Gücünü Kullananlar!

CHP’de ön seçim yapılmayacağını, genel merkez ataması yapılacağı konuşuluyor. Konuyla ilgili görüştüğüm ve daha önce ben milletvekili adayı olacağım diyen Kepez Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan genel merkezin ön seçim yapmayacağını atama ile adayları belirleyeceğini, mevcut belediye başkanlarının ise istifa etmemeleri yönünde irade ortaya koyduğunu belirterek aday olmayacağını dolayısıyla istifa etmeyeceğini belirtti.  Gönlünden geçenin mevcut milletvekilleriyle devam edilmesi olduğunu da söyleyen Mutan; “hak, hukuk, adalet bunu gerektirir. Çünkü bu vekiller daha 5 yıllarını bile doldurmadılar. Ama gözüken tablo biraz daha farklı olacak gibi genel merkezde gücünü kullananlar kimse onlar aday gösterilecek gibi” açıklamalarında bulundu. Aslında Mutan’ın “genel merkezde gücünü kullananlar” vurgusu CHP içindeki rahatsızlığın açık göstergesi. 

Öz Gitsin, Ceylan Gelsin!

Mutan’ın işaret ettiği ve Ülgür Gökhan, emir eli Muharrem Erkek aracılığıyla takip etmesini istediği süreç adım adım işliyor. Genel başkan yardımcılığı görevini yürüten Erkek milletvekili adayları değerlendirme kurulunda görev yapıyor. Erkek, abisinden aldığı talimatla burada etkin olup Bülent Öz’ü yiyerek, CHP Biga ilçe başkanı Özgür Ceylan’ı ikinci sıra milletvekili adayı yapmak istiyor. Ceylan geçtiğimiz gün görevinden istifa etti bugün yarın adaylık başvurusunu yapar. Hatta Gökhan hakimiyet kurduğu ilçe başkanlarına da “sakın ön seçim falan istiyoruz” diye açıklamalar yapmayın diyerek telkinlerde bulunuyor. Gökhan’ın Çan ilçe başkanı Ümran Aydın’ı ön seçim yapılsın yönündeki açıklamalarından dolayı fırçaladığı ise sır değil. Fakat aynı Ülgür Gökhan yapılan il danışma kurulunda onca üyenin gözünün içine bakarak riya yapıyor ve diyor ki, adaylarımız ön seçimle belirlenmeli…! 

HDP Barajı Geçmeli!

Gökhan’ın milletvekili listesi dışında bir gündemi daha var. HDP…Evet evet yanlış duymadınız 7 Haziran seçimlerinde HDP barajı geçtiği için pilav dağıtan Ülgür Gökhan bu sefer de HDP’nin mutlak olarak barajı geçmesi gerektiğini il danışma kurulunda dile getiriyor. HDP’nin baraj altında kalması durumunda 70’e yakın milletvekilini AK Partinin çıkaracağını söyleyen Gökhan, HDP’nin mutlak barajı geçmesi gerektiğini bunun demokrasi açısından önemli olduğunu vurguluyor. Gökhan’ı bu süreçte yakından izlemek gerek belki de demokrasiye bu denli inan Gökhan seçimde oyunu HDP’ye verir!

İki Sene Daha Beklerim Adayı Olmak İçin

Son olarak görüştüğüm CHP’lilerin dillendirdiği bir iddia daha var bu iddiayı hem Mutan hem de Bülent Öz dile getiriyor. Mutan bu konuda diyorlar ki; Cumhur ittifakın kaybetmesi durumunda Türkiye’nin yeniden bir seçime gidecek dünkü hayırcılar, bugün ki Cumhur ittifakının karşısında yer alacak oluşum eğer 24 Haziran’da kazanırsa parlamenter sisteme dönüş için irade ortaya koyacak. Bu Türkiye’nin kısa bir süre sonra yeniden seçime gitmesi demek olacak. Yani 2019 yılında yerel seçimlerin ardından bir daha olursa kimse şaşırmasın. O seçimde partimiz ön seçim yapacak biz de o zaman aday oluruz. Yani fazla değil 2 sene daha bekleriz milletvekili adayı olmak için” Ne diyelim Ülgür Gökhan karşısında siyaseten kaybeden hatta onun kayığına dolaylı olarak binen Mutan’ın ekmeği de işte böylesi bir umut!

PAYLAŞ