CHP’den İstifa Konusuna Açıklama, Aile İçi Bir Mesele!

Ayvacık CHP İlçe Başkanı Mesut Bayram hakkında çıkan istifa iddialarına CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan ile ortak basın açıklaması yaparak cevap verdi.

“Görevimin başındayım”
 Görevinin başında olduğunu belirten Başkan Bayram, “Aramızda bir sorun yok. Son günlerde yayılan bu haberin aslı astarı yoktur. Evet ufak tatsızlıkları ve anlaşmazlıkları yaşamış olabiliriz. Ama dediğim gibi biz büyük bir aileyiz. Aile içinde kalır” dedi. 
Ayvacık CHP İlçe Başkanı Mesut Bayram, milletvekili adayları sıralamasının açıklanmasından sonra CHP İl yönetimi ile tartışma yaşadığı ve bu yüzden görevden alındığı iddiaları üzerine sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak, “Son günlerde sosyal medyada hakkımda çıkan haberler ile ilgili yarın saat 11.00’da Çanakkale Cumhuriyet Halk Partisi İl Binası önünde açıklama yapacağım. Tüm eş ve dostlarıma duyurulur” demişti. Başkan Bayram, paylaşımdan bir gün sonra, dün CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan ile birlikte parti binasında açıklama yaptı ve “Aramızda bir sorun yok. Son günlerde yayılan bu haberin aslı astarı yoktur. Evet ufak tatsızlıkları ve anlaşmazlıkları yaşamış olabiliriz. Ama dediğim gibi biz büyük bir aileyiz. Aile içinde kalır” dedi.
 İl Başkanı Güneşhan seçim süreci ile ilgili bir değerlendirme yaptıklarını belirterek, “Bugün Ayvacık İlçe örgütümüz ve Küçükkuyu Belediye Başkanımızla bir araya geldik. Önce önümüzdeki seçim süreci ile ilgili bir değerlendirme yaptık. Daha sonra da sosyal medyaya yansıyan parti içimizdeki yaşanan tartışma ki biz sosyal demokrat bir partiyiz, konuları içimizde otururuz, konuşuruz, tartışırız. Birileri bir bilgi, bir rapor ya da başka bir şey sunup, herkes biat edercesine kabul edilmez. Biz konuları tartışırız. Aramızda böyle bir tartışma süreci yaşanmıştır. Cumhuriyet Halk Partisi büyük bir partidir. Cumhuriyet Halk Partisi misyonu gereği görevler üstlenmiştir. Önümüzdeki süreçte de yine çok önemli görevler üstlenmektedir. Dolayısıyla biz aile içerisinde hiçbir sıkıntımız, sorunumuz, problemimiz yoktur. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde genel seçimlerde parlamentoda birinci parti olmak, parlamentoda millet ittifakı olarak çoğunluğu yakalamak, cumhurbaşkanlığı seçimlerinde cumhurbaşkanı adayımız Muharrem İnce cumhurbaşkanı seçilmesi ile ilgili çalışmalarımızı çok yoğun bir şekilde sürdüreceğiz. Nerede seçmen varsa biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak biz orada olacağız. Cumhuriyet Halk Partisi birlik beraberlik içerisinde, bütünlük içerisinde seçimlere en iyi şekilde hazırlanıp, seçimlerde en iyi sonuçları alacağız. Biz seçimlere hazırlanıyoruz şimdi. Gördüğünüz gibi hep beraberiz” dedi.
“SIKINTIMIZ YOK”
CHP Ayvacık Merkez İlçe Başkanı Mesut Bayram ise Cumhuriyet Halk Partisi’nin büyük bir aile olduğunu belirterek, “Her ailede olduğu gibi herkes çocuğu ile kavga eder, nasihat verir. Aile içerisindedir. Biz de son günlerde yayılan bu haberin aslı astarı yoktur. Evet ufak tatsızlıkları ve anlaşmazlıkları yaşamış olabiliriz. Ama dediğim gibi biz büyük bir aileyiz. Aile içinde kalır. Bu bina bizim evimizdir. Bu bina bizim kutsalımızdır. Onun için son günlerde sosyal medyada çıkan bu haberlerin aslı astarı yoktur. Biz, il başkanım da, ben de Belediye Başkanım da bir ekip olarak görevimin başındayım. İstifa söz konusu değil. İktidara bu kadar yaklaşmış bir parti olarak aklımızı peynir ekmekle yemedik tabii ki. Biz Ayvacık’ta da Çanakkale’de de tekrar açık ara birinci parti olarak Çanakkale’de başaracağız. Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Muharrem İnce’yi de Allah nasip ederse, ilk turda olmasa da ikinci turda cumhurbaşkanımız olarak tekrar il başkanımın nezdinde cumhurbaşkanı olarak getirmek nasip olur. Bizlere nasip olur. Yaklaşık 3 dönemdir ilçe başkanlığı yapıyorum. Aile içerisindeki bu sıkıntılar abartılarak basına aksedilmiş, kimler tarafından yapıldığı belli belirsiz değil. Ama böyle bir şey kesinlikle yoktur. Ben görevimin başındayım. İl başkanımız da burada. Tatsızlığımız, kalmamıştır. Sıkıntımız yoktur” dedi.
 Parti binasında yapılan açıklamaya partililerin yanı sıra Küçükkuyu Belediye Başkanı Cengiz Balkan da katıldı. Açıklamanın ardından birbirine sarılan Başkanlar objektiflere poz verdi.

 

PAYLAŞ