CHP’de Celal Karakaş Fiyaskosu!

CHP’de Celal Karakaş Fiyaskosu!

29/09/2017

CHP Çanakkale Merkez İlçe Başkanı Dr. Celal Karakaş hakkında çıkan “Başkan malları ucuza mı kapatıyor? İcradan Taksi, Kentsel Dönüşümden Ev” haberlerinin kendisini yıpratmak için maksatlı olarak yapıldığını söyledi. Oysa ki Karakaş hakkındaki bu iddialar uzun süredir kamuoyunu gündemindeydi, Karakaş’ta zaten yaptığı açıklamada iddiaları yalanlamadı. Kentsel dönüşümle değeri beş kat artacak sosyal konutlardan ev aldığını yalanlamayan Karakaş evi şahsına değil şirketine aldığını, lojman olarak kullandığını söyledi.  İcradan taksi durağı aldığı iddiasıyla ilgili ise; “Durağını satmak için biriyle görüşmem olmuştur. Belediyeye müracaat ettik bu konu ile ilgili belediye başkanı onay verirse halen faaliyet gösteren bir taksi durağını devir alabilirim”  dedi. Yaşanan bu gelişmeler ise parti içinde uzun süredir bekleneni veremedi diye eleştirilen Celal Karakaş’ı bir kez daha hedef haline getirdi. Görüştüğüm  CHP’li bir dostumun söyledikleri ise  Karakaş ile ilgili sıkıntının görünenden çok daha büyük olduğunu gösteriyor.

CHP dostumun söyledikleri yenilir, yutulur cinsten değil. Ama açıkçası haksız da değil. Söze; “Celal Karakaş tam bir hayal kırıklığı, bekleneni veremedi!” diye başlayan CHP’li dostum bakın neler anlattı.

Parayı Bu Kadar Seven Birisini Ben Daha Önce Görmedim

Celal Karakaş geçtiğimiz dönemde de belediye meclis üyeliği yaptı, hatta bir dönem belediye başkan vekilliği görevini üstlendi. O dönemde Ülgür Gökhan’dan sonraki en güçlü belediye başkan adayı olarak ismi geçiyor ve partide bir heyecanda yaratıyordu. Fakat geçen zaman içinde özellikle belediye meclis üyeliğinin yanında desteklerimizle merkez ilçe başkanı seçildikten sonra Karakaş’ın siyasetin gerekliliklerini yapmadığı ortaya çıktı.

Siyasete yeteri kadar zaman ve para harcamadı. Sorarım Karakaş’ın ya da şirketinin bu şehirde bir sosyal projeye katkısı olmuş mudur?  Maddi durumu oldukça yerinde olan Karakaş, cebinden parti için neredeyse bir kuruş harcamadı. İşte bak parti içinde uzun süredir konuşulan sosyal konutlardan daire aldı olayı basına da düştü adamın derdi ucuza mal kapatmak! Delege seçimlerinde Karakaş açıkçası tam olarak çuvalladı. Mavi listenin sahipleri partilileri oy kullanması için özel araçlarla taşırken, orada insanlara yemek verirken, Karakaş ortalarda bile yoktu, siyaset böyle yapılmaz. Ne olurdu birkaç araba tutsa isteyeni evinden alsa oy kullanmaya getirse, gelenlere yemek ısmarlasa bu işlerde adet böyledir. Ama Karakaş’ın cebinde akrep var sanki, parayı bu kadar seven birisini ben daha önce görmedim.  7/24 özel muayene yapmaktan, siyaset yapmaya zaman bulamayan Celal Karakaş bizi hayal kırıklığına uğratmıştır. Kentsel dönüşümdeki evi lojman olarak kullanıyormuş, ben buna inanmıyorum, gidin bakın o ev boş ya da kirada duruyordur. Zaten Karakaş’ın oteli var, neden lojmana ihtiyaç duysun. Hepimiz o evi neden aldığını biliyoruz. Şimdi bir de yok şahsımın değil şirketimin açıklaması bizi aptal yerine koymaktır.

Celal Karakaş Ülgür Gökhan Ve Ekibinin Kayığına Binmiş İzlenimi Veriyor

Çok önemli bir tespitim var delege seçimlerindeki başarısız tablonun sorumlusu Celal Karakaş’tır. Eğer Ülgür Gökhan’a ve ekibine belediye meclisinde olması gerektiği gibi karşı çıksaydı, muhaliflerin ve halkın rahatsızlıklarını açık şekilde dile getirip bir mücadele ortaya koysaydı. Ve siyasete yeteri kadar zaman ve para harcasaydı, delege seçileri tüm şaibelere rağmen çok farklı olurdu. Açıkçası Karakaş da Ülgür Gökhan ve ekibinin kayığına binmiş izlenimi veriyor. Baksana taksi durağıyla ilgili ne diyor; “Ülgür Gökhan onay verirse alacağım.” Siyaset böyle olmaz. Ben Karakaş’ın önümüzdeki aylarda yapılacak ilçe başkanlığı seçimlerinde aday gösterilmeyeceğini açık açık söylüyorum. Eğer kendisi de bize bir iyilik yapacak ise hemen bugünden “ben aday olmayacağım” diye açıklaması lazım. O zaman delege seçimlerindeki tablo değişir, çünkü insanlar bize Karakaş varsa size destek olmayız diyorlar.  Bizim için Celal Karakaş meselesi tam bir fiyaskoyla sonuçlanmıştır.