CHP Çanakkale’de İkinci Vekile Gerek Yok Diyor

CHP Çanakkale’de İkinci Vekile Gerek Yok Diyor

31/05/2015

Çanakkale merkez CHPnin kalesi bunu 30 Mart yerel seçimlerini yaşayarak da gördük. Bunun rehavetine kapılmış veya arka planda başka hesapları olan bir CHP var... Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim, CHP Çanakkalede bir vekil çıkarmak istiyor. Evet yanlış duymadınız, CHP Çanakkalede ikinci vekili çıkarmamak için adeta yatıyor. Peki bu ikinci vekili çıkarmak istemeyen hangi CHP diye sorabilirsiniz cevabı çok basit Serdar Soydan ve il teşkilatıyla problemler yaşayan; “Bir Olsun, Bizim Olsun” diyen ağır toplar. Onlar böylesi bir politika izliyorlar, ya da dışardan bakıldığında durum bu şekilde görülüyor.

 İki Vekilli CHP Geçtiğimiz Dört Yılda Sürekli Kavga Ve Gürültüyle Anıldı

İki vekilli CHP geçtiğimiz dört yılda sürekli kavga ve gürültüyle anıldı, belediye seçimlerinde Soydan ve İl teşkilatının Ülgür Gökhana karşı cephe almalarında ise  kavganın ne denli derin olduğunu olduk. Öyle ki Soydanın, Sayın Gökhan hakkında yaptığı kulis çalışmaları ve hazırladığı dosyalar Ankarada elden ele dolaştı ama içi boş olan dosyalardan herhangi bir sonuç elde edilemedi.  AKFA dosyasında ise kavga basına da yansıdı. Tüm kavgalarda dikkatlerden kaçmayan ise saldıran tarafın  ve kaybeden tarafın Soydan cephesi olmasıydı.

Muharrem Erkekin sandıkta birinci sırada çıkmasında büyük katkıları olan ve geçtiğimiz dört yılda vekille kavganın sonuçlarını yaşamış  CHPnin ağır topları ikinci vekili istemiyorlar. En azından buradan bakılınca öyle gözüküyor. Çünkü Bülent Özün ikinci vekil olarak çıkması durumda, seçimlerden sonra lağvedilecek il yönetimi, Gökhan ve Erkeke cephe almış olanlar Özün arkasında birleşecekler ve kavga kaldığı yerden devam edecek. Ağır topların ve CHPnin sahiplerinin buna tahammülü yok!

Peki Bunun Hesabını CHP’nin Tabanı Erkek’e sormaz mı?

Muharrem Erkek aday adaylığı sürecini 2 yıl önce başlatmış ve ben bu yarıştayım diyerek birçok kesime örnek olmuştu, şahsen ben de takdir etmiştim. Maddi, manevi büyük para ve emek harcamış, süreçte hemen her yerde olmuştu. Ön seçim sonucu sandıktan birinci çıkan Erkek çok yorulduğundan mıdır, yoksa ikinci vekile gerek yok dediğinden midir bilinmez ama adeta yatıyor ve maçın bitmesini bekliyor. Bakınız millet gece yarılarına kadar kahvelerde, evlerde seçim çalışması yaparken Sayın Erkek evde dizilerini takip ediyor. Daha önce parasını bastırıp, manşetlerini satın aldığı gazetelerin kapısının önünden bile geçmiyor çünkü CHPnin bir vekil çıkarması garanti. Arada sırada yapılan ziyaretler ve seçim çalışmaları da Erkekliğin şanındadır cinsinden.

CHP, HDP’ye Destek Verecek

Peki ikinciye gerek yok diyen ve kendilerini diğer CHPlilerden farklı olarak gören birçok CHPli bu seçimde güneydoğuda musluklardan kan akıtan, batıda ise demokrasi nutukları atan HDPye oy verecekler diyorum.

İşte ispatı; CHPnin yayın organı gibi çalışan,  Çanakkalenin köklü gazetesinin OLAYına bakar mısınız, gazete HDP hayranı oldu, onlar ki CHPli abilerinin izni olmadan bir haber dahi yapamazlar ama nasıl oluyorsa köşelerinde ve sayfalarında Oylarımız HDPye diye propaganda yapıyorlar..

İşte ispatı; CHPli belediyenin arka bahçesi diye eleştirilerin odağında olan ve seçimlerde Sayın Gökhanın açık destek verdiği Kent Konseyi Başkanı Saim Yavuz var ya onun eşi de HDPnin dördüncü sıra adayı...herhalde başka birey söylemem gerek yok!