CHP Çanakkale Teşkilatı Kılıçdaroğlu’ndan Ayrı Bir Politika mı Güdüyor?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 81 ilde eş zamanlı olarak yapılan büyük Yenikapı mitingine MHP, CHP, AK Parti liderleri katılarak birlik, beraberlik mesajları vermişlerdi. Birçok ilde tüm siyasi partiler şehirlerin meydanlarından düzenlenen bu mitinglere katılarak darbeye karşı siyasi görüşlerini bir kenara bırakarak tek ses olmuşları. Çanakkale ise bu iller arasında yerini alamadı, CHP’li Belediyeler ve başta Ülgür Gökhan, İl ve İlçe Başkanları, CHP’li Milletvekilleri, Bülent Öz, Muharrem Erkek, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun aksine bir tutum sergileyerek Çanakkale’den birlik mesajı veremediler. Bu konu Çanakkale kamuoyu tarafından da yakın takip edildi ve Çanakkale halkı duruma tepki gösterdi. Tepki gösterenlerden birisi de AK Parti Çanakkale İl Başkanı Yeşim Karadağ oldu. Karadağ, Yenikapı mitingine katılan Kılıçdaroğlu’na teşekkür eden Karadağ önemli olanın zor zamanda demokrat olunması gerektiğinin altını çizerek; “CHP’li kentin Belediye Başkanını ve CHP İl teşkilatının defalarca davet etmemize rağmen meydanlarda yanımızda olmayarak takındığı tavrı bir kez daha kamuoyunun vicdanına bırakıyorum. Cumhurbaşkanlığımız himayelerinde Yenikapı’da yapılan mitinge genel başkanlarının katılmasına ve teşkilatlarına katılın demesine rağmen maalesef Pazar günü Çanakkale İskele meydanında yapılan Demokrasi ve Şehitler mitingine de katılmamışlardır.25 Gündür İskelede CHP’lisi MHP’lisi AK Partilisi Demokrasi nöbeti tutarken maalesef CHP İl teşkilatı bu nöbetlere bir gün olsun dahi katılım sağlamamıştır. Belediye Başkanı Ülgür Bey ve İl teşkilatı bu konuda demokratlığını ortaya koymuştur .O yüzden tekrar söylüyorum önemli olan zor zamanda demokrat olmaktır” açıklamasında bulundu.

Ak Parti İl Başkanı Yeşim Karadağ CHP Lideri Kemal Kılıçlaroğlu’nun Çanakkale Ziyareti Hakkındaki Basın Açıklaması şu şekilde;

Bildiğiniz üzere CHP Lideri Sayın Kılıçdaroğlu şehrimizi ziyaret ediyor. Kendisi Anafartalar Zaferi kutlamalarına katılmak için şehrimize geldi. Öncelikle AK Parti Çanakkale İl Başkanı Olarak kendisine hoş geldiniz diyorum.Ayrıca Yenikapıda düzenlenen Demokrasi ve şehitler  mitingine katılımından dolayı buradan bir kez daha teşekkür ediyorum.

Sn.Kılıçdaroğlu’nun şehrimizi ziyareti bizi ziyadesiyle memnun etmiştir. Fakat kendisine nacizane tavsiyem sadece 10 Ağustos törenlerinde değil Çanakkale’miz ve ülkemiz için çok önemli bir tarih olan 18 Mart törenlerinde veya başka önemli tarihlerde de şehrimize gelmesidir.

Ayrıca  şu zamanda kadar Çanakkale gibi önemli bir şehrimizi ziyaret etmeyip bu yaşanan süreçte Çanakkale’yi ziyaret etmek istemesi bizim ziyadesiyle ilgimizi çekmiştir. Kendisinin gelişinden mutluluk duyduk fakat Çanakkale ihmal edilmemesi gereken bir şehirdir.

Çanakkale 18 Martta bir başka güzeldir.10 Ağustosta bizimdir 18 Martta bizimdir.O yüzden kendisini her daim Türkiye’nin önsözünün yazıldığı Çanakkale’de görmek istediğimizi ifade etmek istiyorum.

CHP 10 Ağustos Zaferi kutlamalarına katılarak Emperyalizme karşı verilen kurtuluş mücadelesinin unutulmaması gerektiğini ve birlik duygularına vurgu yapmak istemiş. Eğer CHP Bu milli birlik ve emperyalizme karşı verilen mücadeleyi unutmak istemiyorsa çok uzağa gitmesine gerek yoktur.15 Temmuzdan beri halkımızın meydanlarda verdiği mücadele zaten emperyalist güçlerin desteklediği FETÖ Terör örgütüne ve emperyalist güçlere karşı verilmiştir ve 25 gündür bu meydanlarda verilmeye devam etmektedir.

Biz zaten 25 gün önce 15 Temmuz Gecesi Çanakkale Ruhu ile meydanlara inerek tankın topun ,tüfeğin önüne yatarak en büyük kurtuluş mücadelemizi bir kez daha sergiledik.Yani biz Türk halkı olarak hiçbir şeyi unutmadık unutmayacağız.İsterdik ki o alçak girişimin yapıldığı geceden sonra tuttuğumuz demokrasi nöbetlerimizde CHP’de yanımızda olsun.81 İlimizde halkımız 25 gündür demokrasi nöbeti tutuyor.İsterdik ki bu nöbetlere CHP’de destek versin.Fakat maalesef kolay zamanda herkes demokrat önemli olan zor zamanda demokrat olmaktır. Bakın Çanakkale’de ilk günden beri gerek Grup Başkanvekilimiz Sn.Bülent Turan Gerek Milletvekilimiz Sn.Ayhan Gider gerekse şahsım CHP İl Başkanını,Belediye Başkanını Meydanlara davet ettik. Ama maalesef çağrımıza olumsuz cevap aldık.

Buradan CHP’li kentin Belediye Başkanını ve CHP İl teşkilatının Defalarca davet etmemize rağmen meydanlarda yanımızda olmayarak takındığı tavrı bir kez daha kamuoyunun vicdanına bırakıyorum. Cumhurbaşkanlığımız himayelerinde Yenikapıda yapılan mitinge genel başkanlarının katılmasına ve teşkilatlarına katılın demesine rağmen maalesef Pazar günü Çanakkale İskele meydanında yapılan Demokrasi ve Şehitler mitingine de katılmamışlardır.25 Gündür İskelede CHP’lisi MHP’lisi AK Partilisi Demokrasi nöbeti tutarken maalesef CHP İl teşkilatı bu nöbetlere bir gün olsun dahi katılım sağlamamıştır.Belediye Başkanı Ülgür Bey ve İl teşkilatı bu konuda demokratlığını ortaya koymuştur.O yüzden tekrar söylüyorum önemli olan zor zamanda demokrat olmaktır.

Saygılarımla

YEŞİM KARADAĞ-AK PARTİ ÇANAKKALE İL BAŞKANI

 

PAYLAŞ