Can'dan O Gruba Sert Mesaj

AK Parti Çanakkale İl Başkanı Av. Erdener Can, AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Av. Bülent Turan, Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider; Merkez ilçe Başkanlığının düzenlemiş olduğu ‘ilçe danışma kurulu’ toplantısına katıldı. Çanakkale CHP yönetimine, HDP’ye ve Çanakkale CHP Milletvekili Av. Muharrem Erkek’in de aralarında bulunarak kendilerini ‘Beyaz İnisiyatif’ olarak tanımlayan bir grup insana, terör olayları ile ilgili olarak tek taraflı ve yanlı basın açıklaması gerçekleştirdikleri için, İl Başkanı Av. Erdener Can ağır sözlerle yüklendi.

İl Başkanı Av. Erdener Can Konuşmasında; “ Beyaz İnisiyatif olarak çıktığınız yolda, kimlerin yanında yer aldığınızı kamuoyu önünde bir paylaşın, paylaşın ki bizler de sizlerin ‘Beyaz İnisiyatif’ olarak kim olduğunuzu, bu yolları kimlerle yürüdüğünüzü öğrenelim. T.C. Devletinin etrafı ateş çemberi ile çevrilmiş ve bu ‘beyaz inisiyatif’ grubu Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerimizde teröristlerle mücadele eden askerimiz ve polisimizden, devletimizden silahları bir an önce susturmalarını istiyorlar. Masum halkımız orada teröristler tarafından ölüm ile tehdit edilecek ‘beyaz inisiyatif’  gurubu da 253 bin şehidin olduğu Çanakkale’de kendilerine barış güvercini süsü verdiklerinin inancına varacaklar… Bizim halkımızın bu tür senaryolara karnı tok. HDP için şükür pilavı dağıtanlar, ‘Komşumuz İŞİD olacağına PYD olsun. Bizim hiçbir sakıncası yoktur’ diyen ve şehit olan güvenlik güçlerimizle, öldürülen PKK’lıları aynı kefeye koyanlar, bizim için hepsi aynı konumdadır.

Artık bu şımarıklığa tahammülümüz kalmadı;

İl Başkanı Av. Erdener Can konuşmasına şöyle devam etti ; “ Ne bizlerin ne de halkımızın HDP’lilerin bu şımarıklığına tahammülü kalmamıştır. Eşitlikse, öncelikle milletvekilliği dokunulmazlıkların kaldırılmasıdır. Dokunulmazlığın arkasına sığınarak neleri elde etmeye çalıştıklarını bizler kadar, tüm halkımız da çok iyi biliyor. Doğu ve Güneydoğu bölgelerimizde yaşanan sorun Kürt- Türk sorunu değil, resmen terör sorunudur. Mecliste hendek siyaseti yapanlar, hendek siyasetine destek verenler,  sandıkta halkımızdan gereken cevaplarını alacaklardır, almaktadırlar.”

PAYLAŞ