Çanakkale'yi Öğreten Millet,Malazgirt Zaferinide öğretecek

Lapseki AK Parti’de 6. Olağan kongresinde tek listeyle seçime giren Halil Özer Tekrar İlçe başkanı seçildi. Belediye sosyal tesislerinde yapılan kongreye AK Parti Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider,Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz, Umurbey Belediey Başkanı Sami Yavaş, Çan Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu,dernek başkanları ve partililer katıldılar.

Kongrede bir konuşma yapan AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan,

"Çanakkale yi Öğreten Millet,Malazgirt Zaferinide öğretecek "

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan,"Bugün Malazgirt Zaferinin yıl dönümü. Onların gündeminde yok. Bu millet öğretecek onlara. 18 Mart törenlerine gelmeyenlere nasıl ki Şehitliğe gelmeyi öğretti, Fatiha okumayı öğretti, Malazgirt Zaferinide öğretecek"

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Çanakkale de AK Parti Lapseki 6.Olağan Kongresine katıldı. Kongrede yaptığı konuşmada CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu na sert sözlerle yüklendi. Kılıçdaroğlu na gönderme yapan Turan,"Bu millet adam edicek onları adam" dedi.

Kılıçdaroğlu nun 18 Mart törenlerine gelmezken FETÖ nün avukatlığı için Çanakkale ye geldiğini ifade eden Turan,"15 yıldan beri AK Parti olarak iktidardayız. Cumhurbaşkanımız her sene aksatmadan 18 Mart törenlerine geldi. Hiç Sayın Kılıçdaroğlu nun geldiğini duydunuz mu ? Ama şimdi referandumdan sonra çıkan tablo onları daha milli yapmaya daha halkın yanına yaklaştırmaya başladı. Şimdi geldiler Çanakkale de kurultay yapıyorlar. Ne oldu ? Sadece İzmir, Ankara, İstanbul vardı ? Bunun bir tane sebebi var. 16 Nisan Referandumu gösterdi ki %50 + 1 halka rağmen mümkün değil. Halk adam edicek sizi adam. %25 i 26 yapamadılar. Ama göreceksiniz daha milli olmaya onlarda başlayacak. Bugün Yasin okuyorlar şehitlerimiz için. Aman ne âla daha çok okusunlar daha çok Çanakkale ye gelsinler. Bugün Malazgirt Zaferinin yıl dönümü. Onların gündeminde yok. Ama 5-10 sene sonra göreceksiniz Sayın Kılıçdaroğlu Malazgirt te Alparslan a Fatiha okuyacak. Bu millet öğretecek onlara. 18 Mart törenlerine gelmeyenlere nasıl ki Şehitliğe gelmeyi öğretti, Fatiha okumayı öğretti, Malazgirt Zaferinide öğretecek" dedi.

Yeni liste başkan Halil Özer, Recep Bulan, Ender güneş, Fatih Gündoğdu, Metin Güven, Serdar Kamaşık, Suzan Altay, Şaban Kılıçan, Nail Pekşen, Cuma Doğan, Hüseyin Duman, Emine Duran, Beyti Doğan, Nihat İsmailoğlu, Özgül Ertürk’ten oluştu.

PAYLAŞ