“Çanakkale’nin Bu Kritik Döneminde Birikimlerime Güveniyorum”

Ak Parti’nin milletvekili adaylarından Ayhan Gider, Türkiye ve Çanakkale’nin gelecek 4 yılında önemli değişimler yaşayacağını ifade ederek; “Çanakkale, birçok açıdan köklü değişiklikler yaşayacak. Bu yoğun dönemin üstesinden geleceğimi düşünüyorum” dedi.

Ak Parti’den Çanakkale Milletvekili adaylığını ilan eden Ayhan Gider, bu dönem Türkiye için öncelikli konunun demokrasi dışı güçlerle mücadele olduğunu ifade etti. Bugüne dek demokrasi dışı pek çok unsurun Türkiye’yi ele geçirme gayretine giriştiğini ifade eden Gider; “Ankara’nın birinci önceliği, yıllardır devam eden önce üniformalı daha sonra cübbeli şimdi de paralel yapılanma şeklinde bir takım demokrasi dışı güçler. Milli iradeye hakim olma yolunda onlara karşı verdiğimiz mücadelenin sonuna geldiğimizi düşünüyorum. Orada çok ciddi bir savaş var. Buradan giden her milletvekili bu savaşın bir neferi olacaktır. Demokrasiye, halkın iradesine karşı müdahale, hangi kaynak ve mekanizmadan gelirse gelsin, ancak ve yalnız imhası gereken bir tavırdır. Milletin vekaleti, bu yoldaki korkaklık ve tereddüt yaşayacak kişilerin haddi, hakkı ve harcı değildir, olamaz” dedi.

“YÖNETİLEBİLİR BİR DEVLET İSTİYORUZ”

Gündemde olan başkanlık sistemine değinen Gider; “Başkanlık sistemi tartışması var. Bu tartışma, ülkenin inandığı tüm başbakanların derdiydi. Rahmetli Özal da aynı şeyi gündeme getiriyordu. Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan da, Başbakanımız Ahmet Davutoğlu da aynı şeyi söylüyor. Umuyorum ki bu dönem milletvekili olacak arkadaşlar, bu şerefi de taşıyacaklar” dedi.

BÜTÜNŞEHİR GELİYOR

Türkiye gibi Çanakkale’nin de krtik bir süreçte olduğunu ifade eden Gider, Çanakalle Bütünşehir Belediyesi sisteminin getirilmesiyle ilçelerde de köklü değişiklikler yaşancağını ifade ederek; “Çanakkalemiz için çok özel bir dönem. Muhtemelen bütünşehir uygulamasına geçilecek. Bu, yönetimde çok ayrı bir devrim. İlçelerin, ilin yapısı farklılaşacak. Milletimiz, gerçek anlamda yönetenini seçecek. Bu dönemde yer alacak arkadaşlar, Çanakkale’yi buna hazırlamak zorundalar” ifadelerini kullandı.

GÜÇLÜ SİYASİ İRADE, GÜÇLÜ ÇANAKKALE

Çanakkale açısından 1/100 binlik planların da önemli değişikliklere neden olacağını belirten Gider; “Turizm, lojistik ve sanayi bölgelerinden oluşacak artı değeri sadece bölge halkının kullanabilmesi, ancak güçlü bir siyasi irade ile mümkündür” dedi.

 

“BU DÖNEMİN ÜSTESİNDEN GELİRİM”

Çanakkale için tüm bu kritik sürecin büyük bir önem taşıdığını ifade eden Gider,  “Tüm bunlar için çok yoğun bir dönem aday olanları bekliyor. Ben birikimim ve var olan yapımla bu dönemi kucaklayabileceğimi düşünüyorum. Bunların üstesinden gelebileceğimi düşünüyorum. Bu, diğer arkadaşların gelemeyeceği anlamına gelmez. Muhakkak ki tüm arkadaşlar bu konularda üzerine düşeni yapacaktır. Biz de daha iyi yapabileceğimizi düşündüğümüz için aday olduk” dedi.

PAYLAŞ