Çanakkale Belediyesi Golf Sahası mı Yapacak, Düğün Salonu mu?

Çanakkale Belediyesi Golf Sahası mı Yapacak, Düğün Salonu mu?

28/05/2016

Öyle ya insanın ömrü hayatında en önemli anlardan birisidir evladının mürüvvetini görmek. Eşinizi dostunuzu en iyi şekilde ağırlayarak dillere destan olmasa da, kısa sürede unutulmayacak iyi bir organizasyonla bu en güzel gününüzü yaşamak ve yaşatmak istiyorsunuz. Bundan daha mütevazi bir istek olamaz, hakkınızdır. Lakin iş sadece istemekle, arzu etmekle olmuyor. Sadece kliması, ışık ve ses sistemi olan bir salon kiralamak isterseniz, en az 5 bin ila 20 bin lira arasında değişen fiyatlar karşınıza çıkıyor. İşin içine bir de basit bir meyve suyu, kek girdi mi, hele hele yemek falan girdi mi, altından çıkmanız bir hayli zor oluyor. Aileler evlatları için kredi çekerek veya düğünde yeni evli çiftlere destek olsun diye toplanan o takıları, paraları genelde salon kiralarına ödemek zorunda kalıyorlar, çünkü genç çiftler de çocuklarına anlatacakları rüya gibi bir düğünle dünya evine girmek istiyorlar. Bu makul talepler arka planda aslında yeni evlenecek çiftleri, aileleri, çok büyük sıkıntılara sokuyor ve hiç olmaması gereken kavgalar, kırgınlıklar, küskünlükler daha ilk günden başlıyor. Bu anlattığım sıkıntıları illaki duymuş belki de yaşamışsınızdır. 

CHPli Zannettiniz Halkçı Yazınca Yok, O Çakma Halkçılar Gibi Değil

Peki biz ne yapabiliriz, şahsım adına yapabileceğim, bu işin başarılı örneklerini göstermektir. Adeta toplumsal bir yara haline gelmiş bu derdi görmüş derman olmak isteyen halkçı, sosyal belediyeler düğün salonları ve sosyal tesisler yapmışlar. İstanbul başta olmak üzere bunun sayısız örneği var hatta İstanbula kadar gitmeye gerek yok. Yanı başımızda Çan Belediyesi geçtiğimiz gün dördüncüsünü açtığı düğün salonuyla yukarıdaki sıkıntılara adeta derman olmuş durumda. 400 lira gibi sembolik rakamlarla kiralayabileceğiniz birbirinden güzel farklı noktalardaki dört düğün salonu, beş yıldızlı otellerin düğün salonları aratmıyor. Hatta Çanakkalede ikamet edenler bile Çan Belediyesine ait bu düğün salonlarında düğünlerini yapmak için gidiyorlar. Çok halkçı bir adam bu Çanın Belediye Başkanı…CHPli zannettiniz halkçı yazınca yok, o çakma halkçılar gibi değil Abdurrahman Kuzu AK Partilidir ama benim diyen halkçılara, sosyal demokratlara yaptığı hizmetlerle taş çıkarır.

Ülgür Gökhan Belediye Bütçesini Düşük ve Orta Gelirli Vatandaşın Taleplerine Göre Kullanmadı, Kullanmıyor

Haklı olarak soracaksınız, 30 bin nüfuslu ve Çanakkalenin onda biri bütçeye sahip Çan Belediyesi bunu yapabiliyorken, 120 bin nüfusa sahip Çanakkale Belediyesi neden yapmıyor? Sayın Ülgür Gökhanın böyle bir derdi yok. Olsa idi herhalde 14 yıldır ben bu koltukta oturuyorum dediği makamda Çanın yaptığının on katını yapardı… Yapmadı, yapmayacak da… Bakın Türkan Saylan Sosyal  Tesislerini 2015 yılı Eylülde yıkarak daha modern bir salon yapacağını vadetmişti, yapmadı ve şimdi ise topu taca atarak bakanlık, orada tiyatroyu falan birleştirerek bir bütün proje yapmak istiyor diyor. Bakanlık bunu ne zaman dedi, Ocak 2016da, eğer Sayın Başkan verdiği sözü tutmuş olsaydı, bugün Çanakkale güzel bir tesise kavuşmuş olacaktı ve bakanlık da bu işe müdahil olmamış olacaktı. Bakanlık baktı ki belediyenin bir şey yapacağı yok, hadi bizim tesislerin de olduğu yerle beraber şuralara da bir ele atalım dedi.

Hepsini geçtim sayın Başkan Ülgür Gökhan isteseydi bugün şehre en az 10 bin kişilik bir fuar ve kongre merkezi ve 3 bin kişilik düğün salonu kazandırmış olurdu. Kendisi yapmadığı gibi fuar ve kongre merkezini yapmak isteyen Çanakkale ve Ticaret Sanayi Odasına da engel oldu… (Detayını bir gün anlatırım). Ülgür Gökhan belediye bütçesini düşük ve orta gelirli vatandaşın taleplerine göre kullanmadı, kullanmıyor. Esenlerde çok geniş araziye 1 milyona yakın para harcayarak, Hobi Bahçesi diye bir şey yaptı. Buradaki bahçelerden birisini 1 yıl boyunca kullanmak isteyenler yaklaşık 2 bin lira ödemek zorunda…

Sonuç Sayın Ülgür Gökhan kendisi gibi cebinde parası olan, dünyalığını yapmış, artık hobi peşinde koşan Çanakkalelilerin taleplerine, ihtiyaçlarına kulak veriyor ve milyonları onlar için harcıyor… Bu anlayışın yakın bir zamanda Golf Sahası da yapması yakındır… Yapılacak bu Golf Sahasıyla Sayın Başkan ve zengin arkadaşları Yalova Restoranda yemek yedikten sonra hep birlikte golf oynarlar ve “yediklerini” hazmetmeye çalışırlar….

Sen, ben de bir düğünü nasıl yaparız bunu düşünürüz, kredi çekeriz, borca gireriz belki de borçlu ölürüz…

Ama bu senin kaderin değil Çanakkale….