Çan Belediyesi 2500 Öğretmen Ataması Yaptı

Çan Belediyesi 2500 Öğretmen Ataması Yaptı

24/10/2017

Çan belediye başkanı Abdurrahman Kuzu’nun 30 bin nüfuslu Çan’da yaptıkları hemen herkes tarafından takdir topluyor. İlçenin bugüne kadar ertelenmiş alt yapı, artıma gibi maliyetli ve zor sorularını bir yandan çözerken, diğer yandan vatandaşa dokunan projelerle adından söz ettiriyor. Kuzu, AK Partili bir belediye başkanı olmasına rağmen “belediye seçimlerinde kişiye oy veririm diyen CHP’li ve MHP’lilerin de büyük desteğini alıyor.

Başkan Kuzu Çan’da bugüne kadar onlarca güzel iş yaptı. Bu güzel işler içinde benim en kıymet verdiğim ise 5 yıldızlı otel konforunda olan farklı noktalardaki 4 düğün salonun Çanlıların hizmetine sunulmasıydı. Bu düğün salonlarını kullanmak isteyenler 300-500 lira sembolik ücretler ödeyerek en özel günlerini unutulmaz kılıyorlar.  120 binin üzerinde ve Çan’ın en az 30 kat bütçesine sahip olan sözüm ona halkçı CHP’li belediyenin ise Çanakkale’de böyle bir hizmeti yok, Çanakkale belediyesinin böyle hizmetlerle değil de nasıl gündeme geldiği hepimizin malumu..!

Ürettiği proje ve yaptığı yatırımlarla, bölgenin, pozitif anlamda gündemi olan Başkan Kuzu öyle güzel bir iş yaptı ki, bugüne kadar yaptıkları çok kıymetliydi ama bence en kıymetlisi bu oldu. Çan’ın yarınları için lisede okuyan 2500 öğrenciye doğrudan destek sağlayacak, E-Dershane hizmeti gençlerin hizmetine sundu.  Artık Çan’da her öğrencinin birer özel hocası var, Çan belediyesi adeta 2500 öğretmen ataması yaptı.

E-Dershane hizmeti Çan’daki tüm liselerde ve liselerin tüm kademelerinde kullanılabilecek. 22.000 Test sorusu, 2100 konu anlatım videosu, toplamda 850 saat dijital içeriğin ve 420 saat konu anlatımlarının ve daha pek çok detayın yer aldığı Çan Belediyesi Akıllı E-Dershane, gençlerin eğitimine çok ciddi bir destek sağlayacak. Gençler telefonlarından, tabletlerinden, bilgisayarlarından istedikleri zaman istedikleri dersi ücretsiz alabilecekler. Başkan Kuzu öğretmenler, öğrenciler ve velilerle bir araya gelerek, Çanlı gençlerin hizmetlerine ücretsiz olarak sundukları bu sistemi anlatıyor.

AK Partinin özellikle lise gençliğiyle ilgili eksik olan iletişim kanalını başkan Kuzu’nun bu hizmetle bir yönüyle açtığını düşünüyorum.

Başkan Kuzu’yu ziyaret ettim, çok güzel bir iş yaptınız tebrik ediyorum dedim. Bu projeyi bir de sizin ağzından dinlemek isterim dedim. “Bizim görev anlayışımız, bizim amacımız sadece belediyecilik hizmetleriyle sınırlı değil” diye söze başlayan Kuzu bakın neler söyledi;

“Bugüne dek belediyecilikle ilgili pek çok projemizi hayata sunduk, yapılmayan, önemsenmeyen, bertaraf edilen milyonluk hizmetleri halkımızla buluşturduk. Elbette hayat devam ettikçe eksikler bitmeyecek. Görevde olduğumuz süre boyunca da belediyecilik hizmetlerimize de devam edeceğiz. Ancak, bir Çin atasözünde der ki:” Bir yıl sonrasını düşünen pirinç eksin, on yıl sonrasını düşünen ağaç diksin, yüz yıl sonrasını düşünen insan yetiştirsin.” İşte biz de aynen böyle düşünüyoruz. Onun için önceliğimiz gençlerimiz ve onların eğitimleri. Çünkü biz eğitim-öğretime yapılan yatırımın kıymetini biliyor ve en büyük değer olduğuna inanıyoruz. Ayrıca ailelerin ekonomik durumlarını temel aldığımızda birçok öğrenci kurslara gidebiliyor, özel dersler alabiliyor. Ancak birçok öğrenci aynı imkana sahip değil. Bu sebeple Çan Belediyesi olarak bizler de gençlerimizin eğitim hayatlarına ücretsiz bir şekilde destek sağlamak istedik. Bu anlamda eğitim ve öğretimdeki en önemli hedefimiz; gençlerimizi çağın gerektirdiği bilimsel ve teknolojik donanımların yanında milli, ahlaki, manevi ve kültürel değerlerle bezenmiş olarak yetiştirmektir. Biliyoruz ki iyi yetişmiş bir nesil, ülkemizin en önemli sermayesidir. Bu sebeple gençlerimizin geleceğine, dolayısıyla ülkemizin geleceğine yatırım olan ve içerisinde konu anlatımlarının ve soru çözümlerinin yer aldığı Çan Belediyesi Akıllı E-Dershaneyi tüm lise öğrencilerimizin her kademesine armağan ettik. Öğrencilerimizin zamanlarını en etkin şekilde kullanabilmeleri için tasarlanmış olan bu projemizin, liseli genç kardeşlerimize faydalı olmasını umuyorum. Gençlerimizden de şunu temenni ediyorum; ailelerinin, öğretmenlerinin kendilerine yapmış oldukları fedakarlıkların ve yatırımların farkında olsunlar ve geleceklerini şimdiden güzel şekillendirsinler, derslerini ve eğitimlerini önemsesinler. Bizler de Çan Belediyesi olarak gençlerimizin her zaman yanındayız.”

Teşekkürler başkan…