Bülent Turan Ayvacık'ta Liman Sahasında İnceleme Yaptı

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Çanakkale ile Midilli arasındaki feribot seferlerinin gerçekleştirileceği limanın inşa edileceği alanda inceleme yaptı.

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Çanakkale ile Midilli arasındaki feribot seferlerinin gerçekleştirileceği limanın inşa edileceği alanda inceleme yaptı.

Turan, Ayvacık Belediye Başkanı  Mehmet Ünal Şahin ve AK Parti Ayvacık İlçe Başkanı  İbrahim Engin ile Ayvacık ilçesine bağlı Büyükhüsun altı mevkisinde kurulacak feribot limanı sahasında incelemelerde bulundu.

İncelemelerinin ardından yaptığı açıklamada, Ayvacık'ın Çanakkale için çok özel bir marka olduğunu belirten Turan, şunları kaydetti: 

"Assos'uyla diğer imkanlarıyla bu bölge çok özel. Uzun zamandır Belediye Başkanımızın takip ettiği, bu bölgede bir liman olsa hayali gerçek oluyor. Liman projesinin ihalesi bitti, kesinleşmesi bekleniyor. Toplam maliyeti 13 milyon lira. Bu limanın burada olması bu bölgenin tüm dünyada konuşulması demek. Kruvaziyerler esnafımıza katma değer üretilecek. Bu boş alan inşallah 1 yıl içerisinde büyük bir projenin inşaatının başlandığı bir yer olacak. Bundan gurur duyuyoruz. Çanakkalemizin her bir köşesinde hatıramızın olması, yatırımın olması en büyük gururumuz. Buradan Midilli'ye, Yunanistan'a seferler olacak. En önemli husus, kruvaziyerlerin buradan alışveriş yaparak buranın değerini arttıracak olması. Ben şimdiden liman projesinin Ayvacık ilçemize ve Çanakkalemize hayırlı olmasını ümit ediyorum."

PAYLAŞ