Bu Kalabalığa Bu Salonlar Yakışmaz

AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider merkez ilçe danışma kurulu toplantısında partililere seslendi. 1 Kasım’dan bugüne dek yapılan düzenlemeler ve gerçekleşen vaatlerle ilgili partililere bilgi veren Gider, Çanakkale Belediyesinin 2015 Ekim ayında yenilemeyi taahhüt ettiği fakat herhangi bir projenin hayata geçmediği Türkan Saylan Sosyal Tesisleri üzerinden Çanakkale Belediyesine eleştiride bulunarak; ne yazık ki bu salonu inşaa edenler AK Partililer olmadığı için çok boğucu ve sıkıcı bir salon, bu kalabalığa bu salonlar yakışmaz. Çanakkale’nin en lüks salonu hangisiyse AK Parti ailesine o salon yakışır” dedi. Gider’in açıklamaları salonda uzun süre alkış aldı.

Mutan “Kümes” Demişti

Sivil Toplum kuruşularının etkinlilerinde kullandığı ve içerisinde nikah salonu, çay bahçesi gibi alanların bulunduğu şehrin en önemli noktası olan kordonda yer alan Türkan Saylan Sosyal Tesislerini CHP’li Kepez Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan’da “kümes” olarak nitelendirmiş şunları söylemişti; “Arkadaşlar bu salon bize yakışmıyor. Burası iktidara yürüyen CHPye hiç yakışmıyor. Bu ayıp günaha dönüşüyor” dedi.

Gider  merkez ilçe toplantısında ki konuşmasında şunları söyledi;

Bir ilçenin danışma kurulu toplantısında bu kalabalığı görmek laf olsun diye değil herkesi duygulandırıyor, şevk veriyor. Ankara’da bizler, sayın genel başkanımız hatta cumhurbaşkanımız sizlerden aldığı bu şevkle çok daha fazla çalışıyor, çok fazla üretiyor.

Ancak ne yazık ki bu salonu inşaa edenler AK Partililer olmadığı için çok boğucu ve sıkıcı bir salon. Benim merkez ilçe başkanımızdan ricam bundan sonra AK Parti ailesinin böyle boğucu yerlere mahkum etmesin.  Bu kalabalığa bu salonlar yakışmaz, Çanakkale’nin en lüks salonu hangisiyse AK Parti ailesine o salon yakışır.

PAYLAŞ