Bizim Meclis Üyelerimiz Çanakkale Ruhuna Aykırı Hareket Etmediler

AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider​, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Belediye Meclis Üyesi Tülay Ömercioğlu​'na karşı gösterdiği çirkin tavrın polemik olmadığını, durumun başkanın kendi kendine kontrolden çıkması olduğunu söyledi. Ülgür Gökhan’ın “ biz burada iktidarız” söylemini de eleştirerek, “Demek ki öyle bir hayalleri var, iktidar olsalar herkesi susturacaklar” açıklamasında bulundu.

Ayhan Gider yaptığı açıklamada şunları söyledi;

Belediye başkanın kendi içinde yaşadığı bir takım sorunlar, kendi parti içi problemleri, belediye meclisinde patlak verdi. Bizim meclis üyemizin söylediği farklı bir şey yok, Çanakkale'nin her gün konuştuğu şeyler var. Çanakkale'de konuşulan CHP parti kongresinde belediye imkanlarının kullanılması, sahte oyların kullanılması Ülgür Gökhan'ın birebir taraf olarak ağırlık koyması bu tip konular konuşuluyor.  Belediye meclis üyemiz Tülay hanım da bunları gündeme getirince, belediye başkanımız tekrardan bile hicap duyacağım bir tarzda, bir tavır sergiliyor.

Bu Tavır Sadece Bir Kadına Değil, Erkeğe de Yapılamaz

Bu tavrın sadece bir kadına değil, erkeğe de yapılmaması gerektiğini belirten Gider, bu çirkin tavırların kimseye gösterilemeyeceğini söyledi.

CHP'liler bize meclisteki iç tüzük düzenlemesinde bizim sesimizi keseceksiniz diye bir iddiada bulunmuştu. Bakın bu tavrı kim gösteriyormuş. CHP'li Ülgür Gökhan beğenmediği bir konuşmada mikrofonun sesini kesiyor.

Ülgür Gökhan Bunları Çanakkale’ye Yaşatmamalıydı

Ülgür Gökhan, sadece meclis üyemize değil orada görüşünü beyan etmek isteyen tüm meclis üyelerimize karşı sus, otur, sana söz vermedim gibi akla hayale gelmeyecek, bir belediye başkanını bırakın, herhangi bir toplantıda yaşanmaması gereken bir olayı yaşattı Çanakkale'ye..

Bizler Çanakkaleliler olarak çok üzülüyoruz, Çanakkale bunlarla anılmayı hakkeden bir şehir değil. Belediye başkanı "barışın kenti" söylemini çok kullanır ama yaptıkları ortada. Ama ben tüm Türkiye'ye yine de seslenmek istiyorum. Çanakkale yine de barışın kentidir, sadece Ülgür Gökhan hariç.

İktidar Olsalar Herkesi Susturacaklar

Başkan, hoşuna gitmeyen cümlede mikrofonu kapatamaz. Ülgür Gökhan orada bir söz daha ediyor. Diyor ki, "burada biz iktidarız" böyle bir şey yok! Demek ki öyle bir hayalleri var, iktidar olsalar herkesi susturacaklar.

Bizim Meclis Üyelerimiz Çanakkale Ruhuna Aykırı Hareket Etmediler

Bu kötü görüntünün yanında ortaya çok da güzel bir görüntü çıktı. AK Partili üyeler kendilerine davranıldığı gibi orada davranmadı, isteseler davranırlardı, bunu kim engelleyebilirdi? Ortaya çok farklı görüntüler de çıkabilirdi, kim engelleyebilirdi? Ancak biz hep söylüyoruz, illaki edep, önce edep. Bene meclis üyelerimize edeplerini bozmadıkları için çok teşekkür ediyorum. Çanakkale ruhuna aykırı hareket etmedikleri için.

AYHAN GİDER'İN AÇIKLAMALARI VİDEO

PAYLAŞ