Birisi Elimi Uzattım Sıkmadı, Diğeri Adımı Söylemedi Bunlar mı Aydın?

AK Parti Grup Başkanvekili, Çanakkale Milletvekili Bülent Turan isim vermeden CHP’li Belediye Başkanları Ülgür Gökhan ve Cengiz Balkan’a tepki gösterdi. Karşılaştıkları bir programda Gökhan’ın Turan’ın elini uzatmasına rağmen elini sıkmamasını; “elini vermedi bana “aydın, modern” arkadaşımız biliyoruz kim olduğunu yanlış partiler ayağımızın kiri böyle bakıyoruz meseleye ülkedir, millettir esas olan, aynı masaya oturacağız tartışacağız.” sözleriyle eleştirirken Küçükkuyu’nun CHP’li Belediye Başkanını ise Küçükkuyu Gümrük kapısının açılışı töreninde “CHP’li belediye başkanı orada Yunanlı belediye başkanı da var, ben de oradayım, şu müdür, bu müdür diye söyledi beni söylemedi ne olur söylesen ne azalır? Ben çıktım söyledim ama sayın belediye başkanımızda burada dedim. Partiler bir yere kadar, daha ötesi yine çıktı o belediye çok üzüldüm başkanı Türkiye’de kriz var vari bir konuşma yaptı. Bir açılış yapıyoruz, kriz varsa nasıl açılış yapacağız? İki, Yunanlı var orada biz Midilli’den turist gelsin diye uğraşıyoruz, orada CHP’li belediye başkanı çıkıp diyor ki, Türkiye’de kriz var falan falan ya kriz olan ülkeye yatırımcı gelir mi, turist gelir mi? Bu nasıl bir körlüktür?” sözleriyle eleştirdi.

Turan katıldığı bir televizyon programında konuyla ilgili olarak şunları söyledi;

Tokalaşmak İstedim Elini Vermedi!

Bugün arabamı durdum tokalaşmak istedim elini vermedi bana “aydın, modern” arkadaşımız biliyoruz kim olduğunu yanlış partiler ayağımızın kiri böyle bakıyoruz meseleye ülkedir, millettir esas olan, aynı masaya oturacağız tartışacağız. 

Yine dün bir açılışta çıktı CHP’li belediye başkanı orada Yunanlı belediye başkanı da var, ben de oradayım, şu müdür, bu müdür diye söyledi beni söylemedi ne olur söylesen ne azalır? Ben çıktım söyledim ama sayın belediye başkanımızda burada dedim. Partiler bir yere kadar, daha ötesi yine çıktı o belediye çok üzüldüm başkanı Türkiye’de kriz var vari bir konuşma yaptı. Bir açılış yapıyoruz, kriz varsa nasıl açılış yapacağız? İki Yunanlı var orada biz Midilli’den turist gelsin diye uğraşıyoruz, orada CHP’li belediye başkanı çıkıp diyor ki, Türkiye’de kriz var falan falan ya kriz olan ülkeye yatırımcı gelir mi, turist gelir mi? Bu nasıl bir körlüktür? 

Sorsanız Onlar Demokrat, Değil Kardeşim! 

Ama sorsanız onlar demokrat, değil kardeşim Türkiye’de maalesef bir ideolojijk ön yargı var hizmetler ilgili konuşsak da aynı ön yargı, selam da versek aynı önyargı ama ilginç olan şu bunlar bu terimleri kullanmışlar. Çevre diyorsunuz Kazdağlarını parçaladılar diyorlar yok parçalama ne var? Termik santral diyor, durdurduk termik santralleri, sevgi diyor barış diyor, barışın kenti diyor barışçı bir adım görmedik senden. Şimdiye kadar gördüğümüz bir iş barış ile ilgili, malum terörle iltisaklı olan partinin barajı geçmesine destek olmak, başka bir barış yok.

Çanakkale’nin Bütün Altyapısını Denize Akıtıyorlar!

O yüzden ben diyorum ki bu partilerin bir yere kadar kıymeti var üst kimliğimiz başka ülkemiz, bayrağımız milletimiz bizim için ortak. Ne demek ya ben oraya gideceğim bir CHP’li vekil ya da başka bir partiden vekil varken selam vermeyeceğim bunu bize yapıyorlar ama sorsak onlar demokrat biz değiliz! Hayır bir daha söylüyorum bu doğru bir yaklaşım değil, onlar çevreci halen daha Çanakkale’nin bütün altyapısını denize akıtıyorlar. Ben bir kez daha söylüyorum insanlarımız sağduyu ile soğuk akıl ile meseleye bakarsa hizmetlerin devamı, ilişkilerimizin devamı, hükümetimizin güçlü olması diye bakarsa hiç sorun olmayacağı kanaatindeyim. 

PAYLAŞ