'Bir Yanlış İçin Bin Doğrudan Vazgeçecekseniz...'

'Bir Yanlış İçin Bin Doğrudan Vazgeçecekseniz...'

17/10/2015

1 Kasıma sayılı günler kaldı, 7 Haziran sonrası yaşanan istikrasızlık ve terör olayları 14 yıldır rahata alışmış toplumu oldukça rahatsız etti. Kimileri vatandaşı ülke elden gidiyor masallarına inandırmaya çalışırken, kimileri ülke elden gitmesin gerçeğini millete anlatmaya çalışıyor. İnancım bu aziz ve kadim millet ülkesine sahip çıkacak seçmeni kandırmaya çalışanlara prim vermeyecektir.

Sırf kendi söylediklerinin doğru çıkması ve menfaatlerinin devam etmesi  için devletin sistemine çomak sokanlara iyi bakın, rüyanızda bile yan yana görmeyeceğiniz adamlar, koalisyonlar kurmuşlar ve yalan yanlış ellerinde ne varsa, son bir yumruk vurarak devirmeye çalışıyor bunca yıllık kazanımları. Bu millet, bu kazanımları bir günde kazanmadı ki, bir günde vazgeçsin. Belki de anlamadıkları ve anlamak istemedikleri de budur, bu millet neyin ne olduğunu artık çok iyi görüyor ve anlıyor millet evlatlarına sahip çıkıyor.

AK Partiyi her eleştireni bir ajan, rejim düşmanı olarak görmüyorum, bu şekilde görenler var ise de yanlış yapıyorsunuz diyorum. Ama ellerindeki imkanlar, koltuklar gittiği için hükümete ve o koltuğun yeni sahiplerini hain diyerek “yargılanacaklar”  diyen rejim düşmanı, ajanlara da bu milletin prim vermeyeceğini çok iyi biliyorum. Bu milletin hassasiyetlerini kullanarak cemaat gibi kutsal çatılar altında, milli ve manevi değerleri adeta şırıngayla kendine inananlara enjekte ederek, onları kalkan yapan zihniyeti ve onun temsilcilerini de bu millet gördü, görüyor. Bizim dini hassasiyetlerimizde ve kültürümüzde devlet en önemli kutsallarımızdandır, fakat adamlar devlete operasyon çekerken bu milletin evlatları bu ajanlara, bu hainlere fırsat vermedi, vermeyecektir. 

Zaman zaman ülkenin muhalefeti de bu tip yapıların güdümlerine giriyor ve onlarla birlikte hareket ediyor. Sırf “AK Parti gitsin” diye sırf “Tayyip gitsin” diye devlete operasyon çekenlerle yan yana durmanın, birlikte hareket etmenin hesabını bu millet sorar.

AK Parti kusursuz mu, Erdoğan kusursuz mu kesinlikle değil, yapılan her şey doğru mu, kesinlikle değil. Doğruyla, yanlış kardeştir olaya böyle bakmak lazım, hiç iş yapmayan insan hata da yapmaz, ama derdi iş yapmak olan illa ki hata da eder, yanlış da yapar. Bir yanlış için bin doğrudan vazgeçecekseniz, buyurun şu 6 aylık dönem bir bakın. Böylesi bir tabloyla ülkenin 4 yıl boyunca yönetilmeye çalışıldığını bir düşünün, mümkün değil bir adım ileriye gidemeyiz ve 14 yıl öncesini dahi mumla ararız. Çünkü bizim gibi demokrasisi halen daha gelişimini tam olarak tamamlayamamış ve kurumlarını tam olarak inşa edememiş toplumlarda koalisyon dediğimiz şey ateşten gömlektir. Yaşı müsait olanlar koalisyonların bu ülkeden neler götürdüğünü çok iyi bilirler.