Bir Daha ki Seçimlerde Aday Adayı Sayısı Umarım 163 Olur

AK Partinin en güçlü milletvekili aday adaylarından eski İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ayhan Gider bürokrasiden siyasete geçmesinin sebebi olarak; yapılan 1/100 binlik çevre düzeni planı, boğaz köprüsü ve bütün şehir projesiyle katlanarak büyüyen bir yola giren Çanakkale için en iyisi ne ise onu savunmak, onu gerçekleştirmek için aday adayı olduğunu söyledi. Türkiye’nin artık yönetilebilir bir ülke olması gerektiğini söyleyen Gider; “Bunu sağlayacak eğer başkanlık sistemi ise başkanlık sisteminin Türkiye’de konuşulması gerek” dedi. Gider Çanakakkale’nin milletvekili olmak isteyen 63 ismin olmasının güzel bir şey olduğunu bir dahaki seçimlerde bu sayının 163 olmasını arzuladığını söyledi. Bunun Çanakkale’ye verilen kıymetin farklı bir göstergesi olduğunu söyledi.

Büyük Bir Mücadele Veriliyor

Türkiye çok büyük bir kavganın içinden geçiyor, büyük bir mücadele veriliyor. Uzun yıllar milletin iradesini hiçe sayan, seçimle iş başına gelmiş hükümeti devirmek isteyen gruplar milleti yönetmek istedi. Bundan önce ünüformalılar askeri darbelerle yönetmeye çalıştı. Cübbeliler verdikleri kararlara milletin iradesini hiçe saydı, son olarak da bazı parelel yapılanmalar milletin iredesine ipotek koymaya çalıştı.  Ben bunları bitirmek için çaba gösteren, milletin iradesine sahip çıkan bir dünya görüşünü savunduğum için siyaset yapma kararı aldım. Siyaset yapma amacımdaki birinci önceliğim budur.

Türkiye Artık Yönetilebilir Bir Ülke Olmak Zorundadır

İkinci önceliğim ise  Türkiye’nin idari yapısının artık yenilenmesi gerektiğini, Türkiye’nin daha yönetilebilir ve daha hesap verilebilir bir ülke olması gerektiğine inanıyorum. Bu söyledikleriminin yapılabileceği sistem bugün başkanlık sisteminde mümkünse eğer başkanlık sistemi, eğer başka bir sistem de mümkünse başka bir sistem, şekli, şemali, ismi tartışılabilir, tartışılmayacak şey ise Türkiye’nin artık yönetilebilir bir ülke olması meselesidir.

Bütünşehire Çanakkale’yi Hazırlayacak Ekibin İçinde Olmak İstiyorum

Bütünşehir kanunuyla Çanakkale bir bütün halinde yönetilmeye başlandığında bilgim ve tecrübemle ben burada olmak, bu yönetim şekline Çanakkale’yi hazırlayacak ekibin içinde olarak katkı sunmak istiyorum. 1/100 bin çevre düzeni planı ve  boğaz köprüsüyle Çanakkale katlanarak büyüyen bir yola girdi, burada da yine tecrübelerimi kullanarak Çanakkale için en iyisi ne ise onu savunmak, onu gerçekleştirmek istiyorum, özünde bürokrasiden siyasete geçişimin sebebi budur. Bu hayallerim ve doğrularımın karşılığı AK Parti siyasetindedir, siyasi kadrolarındadır, bu yüzden de AK Partiden milletvekili adayıyım.

Aday Sayısı Umarım Bir Daha ki Seçimde 163 Olur

Çanakakle’de milletvekili olmak isteyen 63 adayı adayı var bu şehir için çok güzel birşeydir. Umarım bir dahaki seçimlerden bu sayı 163 olur. Bu şehre verilen değerin farklı bir göstergesidr. Kendi partimden 32 aday adayı var, 4 milletvekili çıkarmak şu andaki seçim sisteminde teknik olarak mümkün olmadığı için bu seçimlerde 3 milletvekili çıkaracağımız iddiasındayım. Projelerimiz, vizyonumuzun çok kaliteli 32 aday adayıyla biz Çanakakle’den 3 milletvekili çıkarabiliriz. 

Müjdat Kuşku En Az Birinci, İkinci Sıradaki Aday Kadar Köy Gezdi

Ben inanıyorum ki listeye giremeyecek 28 arkadaşımın tamamı seçim sürecinde partimizin bir oy daha fazla alması için çalışacaklar. Bunun örneğini geçtiğimiz seçimlerde yaşadık, bir dönem milletvekilliği yapmış olduğu halde listeye giremeyen Müjdat Kuşku en az birinci, ikinci sıradaki aday kadar köy gezdi ve davaya sahip çıktı. Siyaset gönül işidir ve bu işe gönül vermiş isimler AK Parti kadrolarında hiç de az değildir.

Ben Çanakkale İçin En İyisini Yaparım

Siyaset iddia işidir, AK Partiden aday adalığını açıklamış tüm aday adayları da ben daha iyisini, en iyisi yaparım iddiasıyla aday adayı olmuşlardır. Benim iddiam da farklı değildir; Ben Çanakkale için en iyisini yaparım.

PAYLAŞ