Biga’da Yeni Devlet Hastanesi Hizmette

Çanakkale’nin Biga İlçesinde devlet hastanesi yeni hizmet binasında 29 adet tek kişilik, 6 adet suit oda ve diğerleri çift kişilik olmak üzere toplam 150 hasta yatağı ile hizmet vermeye başladı.

Toplam 22 bin 613 metrekare alana sahip, 43 polikliniği bulunan Biga Devlet Hastanesi yeni hizmet binasında; röntgen, mamografi, tomografi, MR (emar), kemik dansitometri (Kemik yoğunluk ölçümü) üniteleri, EEG, EMG, Odyometri, Eforlu EKG, endoskopi ve kolonoskopi ünitesi, transfüzyon merkezi, laboratuvar, fizik tedavi ünitesi yer alan hastane bünyesinde ayrıca, 4 ameliyat odası,1 adet lokal ameliyat odası,9 yataklı 1.basamak yoğun bakım, 10 yataklı 2.basamak yoğun bakım ünitesi, 10+2 diyaliz merkezi, 4 adet SDL (sancı-doğum-loğusa) odası ile doğumhane hizmeti mevcut.
Yeni Biga Devlet Hastanesinde ayrıca, 8 kişilik hasta muayene, 7 kişilik bayan müşahede ,7 kişi erkek müşahede ve 2 kişilik çocuk müşahede odası, acil cerrahi müdahale ve acil müdahale (resusitasyon) odalarının bulunduğu Acil Servis, 1 Acil Tıp Uzmanı,4 pratisyen hekim ve 22 sağlık personeli ile hizmet vermeye başladı.
SAĞLIK MÜDÜRÜ TAŞÇI’DAN İNCELEME
İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Taşçı, yen binasında sağlık hizmeti sunmaya başlayan Biga Devlet Hastanesi’ni ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Poliklinik hizmetlerinin tamamının verilmeye başlandığı hizmet binasında yataklı servisler yeni hastanede hizmete girdi. Taşınma işlemlerinin tamamlanması ile yeni hizmet binası en kısa zamanda vatandaşlarımıza tam teşekküllü olarak hizmetin devamını sağlayacak. Hastanede doktorlar ve personel ile bir araya gelen İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Taşçı, yeni hastanenin vatandaşlara hayırlı ve uğurlu olmasını diledi. Taşçı, hastanede yatılı olarak tedavi gören hastaları da ziyaret ederek durumları hakkında bilgi aldı.

 

PAYLAŞ