Bedava Konsere Fahiş Dedi, Belediye Açıklama Yaptı

Çan Belediye Başkanı Dr. Abdurrahman Kuzu, CHP Çan İlçe Başkanı Av. Ümran Aydın’ın 23 Eylül Halk Konseri ile ilgili asılsız iddialarına cevap verdi. 

23 Eylül Halk Konseri ile ilgili asılsız iddialara yönelik basın açıklaması yapan Çan Belediye Başkanı Dr. Abdurrahman Kuzu; “23 Eylül 2017 tarihinde Çan Belediyesi olarak gerçekleştirdiğimiz Kurtuluş Etkinlikleri konserinde sahne alan sanatçı Serkan Kaya'ya Çan Belediyesi tarafından fahiş bir ücret ödendiğine dair yalan ve iftira nitelikli haberler basılı ve görsel basında yer almış, Kurumumuza yönelik bir karalama kampanyası başlatılmıştır” dedi. “Söz konusu konserde sanatçı Serkan Kaya’nın şahsına yine kendi inisiyatifi dâhilinde herhangi bir ödeme gerçekleştirilmemiştir” diyen Başkan Kuzu; “23 Eylül Kurtuluş Etkinlikleri giderleri olarak faturalandırılan tutar; sahne, ışık, ses sistemi ve orkestra hizmetlerinin satın alındığı ve organizasyon firmalarına ödenen tutardır. Bilinmektedir ki bu tip konser organizasyonlarında sanatçı, saz ekibi ve organizasyon firmalarına yapılan ödemeler ayrı olarak faturalandırılır. Çan Belediyesi’ne yönelik karalama kampanyası başlatmaya çalışan CHP Çan İlçe Başkanı Avukat Ümran Aydın, sanatçının menajeriyle görüşerek sahne fiyatını kolaylıkla öğrenebileceği halde bunu es geçmiştir. Organizasyon firmalarınca yapılan faturalandırmadaki tutarın sanatçı ile hiçbir ilgisi olmadığı aşikârdır” şeklinde konuştu.

“İddia sahiplerine soruyoruz?”

Başkan Kuzu sözlerini şu şekilde sürdürdü; “23 Eylül Kurtuluş etkinlikleri için ayırdığımız bütçe ile belediyemizin kasasından çıkacak olan ücretin çok daha altında bir tutar ile Çanımızın Düşman işgalinden Kurtuluşunun 96. Yıldönümü kutlamalarını büyük bir coşku ile kutlamak suç ise biz bununla gurur duyuyoruz. Ayrıca çevremizdeki CHP belediyelerinin gerçekleştirdiği konser giderlerinin ne kadar olduğunu yine bu iddia sahiplerine soruyoruz?”

Yaşananların ardından yapılan yorumlar ise bir hayli dikkat çekici oldu.

Murat Okan: Şimdi ben size sormak istiyorum; Teşkilat olarak her yerde ilanlar dağıtarak asarak Yeni Türkü grubunu getirdiniz davetiye dağıtınız para topladınız kimseye fiş,fatura vermediniz.chp çan ilçe teşkilatı olarak Yeni Türkü grubuna nasıl ödeme yaptınız...?eğer siz yaptı iseniz fatura Ve dekontunu görmek istiyorum.madem siyaset bu kadar ucuzladı bende sorularıma cevap istiyorum...

Erhan Canan: Ağzı olan konuşuyor arkadaş ! Evinde yarım mt uzatma kablosu olmayan adam bilirkişi ayağına yatıyor...O konsere gelen sazların yol masrafları,yeme içmesi,yevmiyesi ne tutar bilmeden sallamalar...Konserde 1 saza verilen ücret 1.500-2.000 lira arkadaşlar,40 tane saz alt limitten 60.000 yazar.Beton tarlada kulacık mantarının 250 gr 20 TL olduğunu düşünürsek bu paralar hiçbirsey degil...60.000 liraya Tarkan'ı getirmeye kalkanlara da şaşırıyorum,o paraya Tarkanin konser malzemelerini getiren tırları getirirsin....Sahne,ışık,ses, sanatçı paraları ?

 

PAYLAŞ