Başkan Gökhan’ın Yuhalanması Siyasi Bir Olay Değildir

AK Parti Grup Başkan Vekili Tülay Ömercioğlu, 18 Mart törenlerinde Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın törene katılan halk tarafından yuhalanmasını siyasiler olarak yanlış bulduklarını ve kınadıklarını belitti. Ancak halkın tepkisinin siyasi olmadığını belirten Ömercioğlu, Ülgür Gökhan’ın bugüne kadar yaptığı PKK’ya yardım ettiği için tutuklanan HDP’li Sur Belediyesiyle kardeşlikte ısrar etmesine, HDP’nin barajı geçtiği için pilav dağıtmasındaki yanlışlarından dolayı halkın kendi diliyle tepki verdiğini belirterek yuhalama olayına bu yönüyle bakılması gerektiğini belirtti.

Nisan ayı belediye meclis toplantısında Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın 18 Mart törenlerinde stadyumda törene katılan halk tarafından yuhalanarak protesto edilmesi konusu gündeme geldi.

Bu konuda yaşamış olduklarımızla ilgili yeteri kadar söylenecekleri söyledim diyen Başkan Gökhan; “bu kentte hep beraber kardeşçe, barış içerisinde, özgürlük içerisinde yaşamayı istiyorum. Bu kentli olmayan insanların yaşattığı olumsuzlukları Belediye Meclisi’nde tartışmak istemiyorum” diyerek konuyu kapattı.

18 Mart’ta karşılaşılan olayın çok yanlış olduğu ve ne bir siyasiye, ne bir konuşmacıya yapılmaması gereken tüm siyasetçiler tarafından kınanması gereken bir olay olduğunu belirterek, kendilerinin de AK Parti grubu olarak yaşanan olayı kınadıklarını belitti.

AK Parti Grup Başkan Vekili Avukat Tülay Ömercioğlu halkın siyaset yapmadığını, törenlere katılan halkın herhangi bir siyasi tecrübe, adap veya kültür almadıklarını belirterek, halkın kendi diliyle konuştuğunu belirtti. 

Ömercioğlu olayla ilgili konunun siyasi olmadığını, Ülgür Gökhan’ın bugüne kadar yaptığı PKK’ya yardım ettiği için tutuklanan HDP’li Sur  Belediyesiyle kardeşlikte ısrar etmesine, HDP’nin barajı geçtiği için pilav dağıtmasına yanlışlarından dolayı halkın kendi diliyle tepki verdiğini belirterek yuhalama olayına bu yönüyle bakılması gerektiğini belirtti.

Ömercioğlu son günlerde gündeme olan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Aile Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu için söylediği ahlak dışı ifadeleri de kastederek.; “Ancak günümüze baktığımızda, siyasi ahlak, siyasi tecrübe alan insanların da çok yanlış konuştuğunu görüyoruz” açıklamasında bulundu.

PAYLAŞ