AK Partinin Trolleri

AK Partinin Trolleri

10/04/2015

Muzaffer Kutlu 6 yıl boyunca maddi, manevi fedakarlıklarda bulunarak AK Parti İl Başkanlığı görevini başarıyla yapmış, Ayhan Gider ise 12 yıl boyunca İl Özel İdare Genel Sekreterliği görevini başarılı şekilde yaparak hükümetin hizmetlerini vatandaşa ulaştırmıştı. Bu yüzden en azından ikisinden birisi kesin listede olur diye bekleniyordu, ama AK Parti Genel Merkezi iki isime de listede yer vermeyerek “siz zaten bu davaya hizmet ettiniz, bu bizim için çok değerliydi, teşekkür ederiz” dedi. Bu iki isim için aday gösterilmemiş olmak demek, genel merkez tarafından  önemsiz isimler oldukları anlamına gelmiyor, önemsiz olsalardı bu kadar uzun bu davaya hizmet etmezlerdi, ettirilmezlerdi. Bu durumu doğru okumak gerektiğini düşünüyorum.

Peki Muzaffer Kutluya, Ayhan Gidere açık destek olanlar şimdi aday gösterilenlerin vekillerin yüzüne nasıl bakacaklar?” 

Bu soru sıkça soruluyor, cevabını vermek isterim;

“Kutluya teşkilatlar açık destek verdi, mevcut il başkanı Erdener Canda Kutluya ayrı bir muhabbet gösterdi.” Bu söylem bazı aday adayları ve onların destekçileri tarafından dillendirildi. Bundan daha doğal ne olabilir ki, sıfatlarımızdan önce bizler insanız, yani robot değiliz. Yıllarca il yönetiminde beraber çalıştığınız, her hafta aynı masa etrafından şehrin sorunlarına çözüm aradığınız “kardeşim” dediğiniz bir arkadaşınız aday adayı olmuş ve siz bu durumda ayrı bir muhabbet göstermeyişiniz garip olurdu. Kutlunun aday adaylığını açıkladığı sırada Erdener Canın, teşkilatların ve orada bulunan samimi insanların muhabbetini insanlığın gereği olarak yorumlamak gerekir. Ayrıca bu süreçte tüm aday adaylarına kapısını, telefonunu, imkanlarını açık tuttuğuna şahit olduğumuz İl Başkanı ve İlçe Başkanlarına yapılan haksız eleştiriler uzatılırsa, bu durum hayırlı bir amaca hizmet etmez.

Gelelim Muzaffer Kutluya destek olduğunu iddia eden, Muzafferciyiz diyerek gruplaşan, sayıları bir elin parmaklarını geçmeyen “isimsiz kahramanlara” Sayın Kutlu aday gösterilmemişse bilsin ki bu Muzafferciyiz  diye geçinen bu troller yüzündendir. Çünkü bu troller Çanakkalede Kutlunun milletvekili olmasından çok kendi menfaatlerini ve istikballerini düşündüler ve tüm hesaplarını buna göre yaptılar.

“Peki kim bu troller kardeşim, isimlerini bilmiyoruz?” diye soruyorsunuz. Bilemezsiniz çünkü bunlar adam kılıklı madamlar, bunlarda zerre dik duruş yok. Muzafferciyiz diye geçinen bu gruptakilerin birçoğu kendilerini açık etmediler çünkü sahte facebook, twitter hesaplarıyla Kutluya destek olduklarını zannettiler, ama en büyük kösteği bunlar oldular. Bunlar kraldan çok kralcılık yaptılar, kargalıklarına bakmayarak kılavuzluk etmeye kalkıştılar.

Bunlar öyle Ayhan Gidere destek veren belediye başkanları, STK temsilcileri, parti üyeleri gibi delikanlı adamlar da değil. Bunlar hep alttan alttan iş götürmeye alıştıkları için “alttan alttan götürmeye” çalıştılar, sözüm ona denge tuttular, milleti salak zannettiler. Hepiniz açığa çıktığınız, ışığı görmüş tavşan gibisiniz, acıyorum size....

Oysa Ayhan Gidere destek verenler gibi delikanlı gibi ortaya çıksalardı kimse onlara neden Kutlunun yanındasınız diye sormazdı. Sonuçta Kutluda, Giderde  bu partinin adayları...Ama işte bunlar böyle bunlar AK Partinin kurtları, ama bağırsak kurtları gün bu bağırsak kurtlarından kurtulma günüdür... Buradan Bülent Turana ve İsmail Kaşdemire de seslenmek istiyorum aman bu kurtlara dikkat edin, arkanızdayız, yanınızdayız dedikleri gün, problemlerin başladığı gündür.