AK Partili Vekiller Hizmet Diyor, CHP’li Belediye Ne Yapıyor?

AK Partili Vekiller Hizmet Diyor, CHP’li Belediye Ne Yapıyor?

07/09/2017

AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider bayramlaşma programında Çanakkale’ye adeta bir müjde verdi. Dedi ki; “Çanakkale valiliği yanında yer alan 6 katlı İl Özel İdare binasını ve arka kısımda yer alan Halk Sağlı ve eski binaları yıkalım orada sadece Çanakkale Valiliği binası kalsın. Halk bahçesini açalım biz kaynakta bulacağız herkes elini taşın altına koysun. Biz Bülent Turan vekilimle Ankara’da ne gerekiyorsa yapalım” dedi. Sonrasında mikrofonu alan Bülent Turan dedi ki, eski adliye binasının yerine yeni bina yapılmasın, hazırlasın gelsin burayı yıkalım, yerine yeni bir şey yapmayalım. Çimenlik kalesinin önü açılsın, park alanı olsun biz bize düşeni yapalım. Hatta Turan bu kordon bu Çanakkale’ye yakışmıyor Lapseki’de bile daha uzun kordonda var çalışın gelin askeri hastaneye kadar kordonu genişletelim. Turan bunu daha öncede söylemişti ama konun muhatabı CHP’li Çanakkale Belediyesi ne yaptı?

Vekiller daha ne desin, ne yapsın. Sonrasında İl Genel Meclis toplantısında konu gündeme geldi. İl Genel Meclis Başkanı Ömer Şahin, biz bize düşeni yapmaya hazırız, bize ait olan özel idare binasını yıkalım, Çanakkale halkına armağan edelim, dedi. CHP, MHP ve AK Parti gruplarından da tam destek geldi.

Hatta CHP’li Hicri Nalbant, söze yetmez ama evet diye başladı ve "böyle bir öneriniz, bakış açısınız varsa yeni yapılan Hilton Oteli yanındaki lojmanları satmayalım orayı da Çanakkale ye kazandıralım" dedi. Hicri abi iyi yakaladı çok güzel alkışlar. Lakin Hicri Nalbant bu “kurnazlığını” şehir için, kendi partisinden olan Çanakkale Belediyesinden taleplerinde de kullansın.

Tamam tüm bunlar konuşuldu, alkışlandı elini taşın altına asıl koyması gereken CHP’li Çanakkale Belediyesi ve başkanından ise çıt çıkmadı. Böyle bir imkanı iktidar milletvekilleri sunmuş neyi bekliyorsun be adam. Ertesi gün hemen dosyası hazırla hemen vekillerin yanında soluğu al ama yok. O kısa şortunu, parmak arası terliğini giymiş Bozcaada’da tatil yapıyor. Bu işlere asıl kafasını yorması gerekeni bu talepleri etmesi gereken belediyedir ama maalesef belediyemizin böyle bir derdi yoktur. Artık Çanakkale’nin bu gerçekleri görmesi gerekmektedir.

Vekiller şehir için bir vizyon ortaya koyup hadi biz hazır derken Ülgür Gökhan ve ekibi ne yapıyor? Onlar bu sıralar kanka olduğu müteahhit firma ile rantsal dönüşümle meşguller. Allah aşkına şu Çanakkale belediyesinin orada yine malum firmaya yaptırılan kentsel dönüşüme bakın binalar neredeyse yolun ortasında…! Bu bile kentsel değil rantsal dönüşümün olduğunun kanıtıdır…

Bunların son marifetleri ise hepinizin malumu, Ülgür Gökhan yıllardır yapacağız edeceğiz dediği Cennet Otoparkını adeta peşkeş çekti. Bir ihale açtı nasıl olduysa o ihaleye sadece malum firma girdi ve yap işlet devret modeliyle aldı. Ayrıca firma yapacağı işe karşılık buralardan değeri milyonları bulan dükkanları da aldı. Benzer bir otopark ihalesini yine CHP’li Biga beledisi de yaptı ama  o yap işlet devret modeli ya da başka şeyler karıştırmadı. İhaleye çıktı, önümüzdeki aylarda Biga belediyeye ait ücretsiz otoparkı kazanmış olacak. “Bizim rantçı” ise otopark ihtiyacı bu kadar varken oraya 182 bağımsız bölüm iş yeri, ofis yapılmasına izin verdi. Be vicdansız adam ne yeni yapı yaptırıyorsun 700 araçlık otopark olacağına 1500 araçlık otopark yaptırsana ama yok adamlar kafaya koymuş yiyeceğiz diyor. Yiyin efendiler yiyin, bu han-ı iştiha sizin, doyunca, tıksırınca, çatlayıncaya kadar yiyin! Bu arada yapılan otopark paralı olacak gir çık en az 5 lira…! Başka şehirlerde ya bedava ya da sembolik olarak 1 TL alınıyor…