AK Parti İl Başkanını Arıyor!

AK Partide Yeşim Karadağ’ın istifasının ardından il başkanı kim olacak sorusu belirsizliğini koruyor. Önümüzdeki 15 gün içinde il başkanın kim olacağını belirleyecek süreç ise bugün resmi olarak başladı. AK Parti Çanakkale İl Koordinatörü Fehmi KÜPÇÜ'nün katılımıyla parti binasında il, ilçe, kadın ve gençlik kolları, il genel meclis üyeleri, belediye meclis üyeleri ve ilçe başkanlarının oy kullanacağı il başkanlığı temayül yoklaması yapılacak. Temayülde bir liste olmayacağı fakat adaylık için ismi geçen Alper Altınok, Ergin Sezen, Namık Ergin ve Timur Ay için oy kullanılacağı belirtiliyor.

Süreç devam ederken yaşanan bir olay ise ise kulaktan kulağa yayılıyor. Eski il başkanlarından bir ismin temayülde bana oy verin diye kulis yaptığı iddia ediliyor. Fısıltıyı dile getiren ise AK Parti eski il yöneticisi bir isim Blgç Rabia Blgç adlı facebook kullancı adıyla iddiaları doğruluyor. “Vallahi doğruysa büyük bomba....Sağa sola telefon edip temayülde oy talep eden kim. Solmuş güle su versen canlanır mı? Kafamda deli sorular...”

Temayülün sonuçlarının açıklanmayacağı genel merkezde değerlendirilerek adayların mülakata çağrılacağı ve görevlendirmenin 15 gün içinde yapılması bekleniyor.

 

PAYLAŞ