“AK PARTİ ÇANAKKALE’DE İKİ MİLLETVEKİLİNİ GARANTİLEDİ”

AK Parti, 1 Kasım'da yapılacak genel seçimler için milletvekili aday listesi belirlendi. AK Parti Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Bekir Bozdağ tarafından Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı'na sunulan aday listesinde Çanakkale açısından dikkat çekici bir değişikliklere gidildi. 7 Haziran seçiminde milletvekili seçilen Bülent Turan, listede ki yerini korurken ikinci sırada yer alan 24. dönem milletvekili İsmail Kaşdemir’in yerine Ayhan Gider getirildi. Jülide İskenderoğlu’da bir önceki seçimde ki üçüncü sıra adaylığını korurken dördüncü sırada Sebahattin Güner’in yerine yine Çanakkale’nin yakından tanıdığı Mehmet Özkurnaz geldi. Açıklanan liste parti içersinde ve kamuoyunda beğeniyle karşılanırken uzun yıllar İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği görevini yürüten Ayhan Gider’in listeye ikinci sıradan girmesi şimdiden AK Parti Çanakkale’de iki milletvekilini garantiledi yorumlarına yol açtı.

AK Parti milletvekili aday listesi Yüksek Seçim Kurulu’na teslim edildi. AK Parti'de 7 Haziran seçimleri listesinden 312 milletvekili yeniden aday gösterildi. 25. dönem milletvekili Bülent Turan bir kez daha birinci sıradan aday gösterildi. Ancak ikinci sırada yeralan eski milletvekili İsmail Kaşdemir’in yerine kamuoyunun yakinen tanıdığı bir isim, Ayhan Gider getirildi.

Ayhan Gider’in İsmi Parti Ve Kamuoyunda Heyecan Yarattı

Gider’in listede yer alması ve özelliklede ikinci olması partililer arasında ve kamuoyunda olumlu tepki topladı. Eceabat Tarım ilçe Müdürlüğü ve ardından Çanakkale Tarım İl Müdürlüğü yapan Ayhan Gider, uzun yıllar İl Özel İdaresi Genel Sekreteri olarak görev yaptıktan sonra emekliye ayrılarak AK Parti’den milletvekili adayı olmuştu. Görevde bulunduğu süre içersinde ilçe, belde ve köylere getirdiği yatırım ve hizmetlerle tanınan Gider, özellikle kırsaldan büyük destek görüyor. Bigalı olan Ayhan Gider’in 1 Kasım genel seçimlerinde AK Parti’nin oylarını arttırarak ikinci sıradan milletvekili çıkmasına şimdiden garanti gözüyle bakılıyor.

İskenderoğlu bayanlar, Özkurnaz kırsal üzerinde etkili 

AK Parti’nin üçüncü sıra adayı Jülide İskenderoğlu değişmedi ve yerini korudu. İl Kadın Kolları Başkanlığı görevini yürüttüğü dönemde çok sayıda Çanakkaleli kadını partisine katan İskenderoğlu, sadece parti içinde değil Çanakkaleli bayanlar arasında da destek gören bir isim. AK Parti, dördüncü sırada yine etkili bir ismi tercih etti. 25. Dönem milletvekili adayı olan Sebahattin Güner’in yerine TAR-KOOP Genel Başkanı Mehmet Özkurnazı getirdi. Çok sayıda kooperatifin kurularak üreticinin sorunlarının çözümüne destek olan Özkurnaz’da kırsal kesimde tanınan ve desteklenen bir aday olarak öne çıkıyor.

Turan; “Her Listenin Beğeneni Beğenmeyeni Olacaktır”

Öte yandan listenin açıklanmasının ardından AK Parti Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, sosyal medya üzerinden kısa bir açıklama yaparak; “Değerli kardeşlerim,  hemşerilerim; Çanakkalemize ve ülkemize istikrar ve yatırım için tekrar aday olarak Besmelemizi çektik. Sizlerle birlikte yürümeye devam edecek, milletimizin duasını almak için daha çok çalışacağız. Her listenin beğeneni beğenmeyeni olacaktır, ancak süreç göstermiştir ki artimizin kaderi ülkemizin kaderidir. 1 Kasım seçimleri milletimize hayırlı olsun” dedi.

Can; “En güçlü aday listesini çıkardık”

 AK Parti İl Başkanı Erdener Can ise; “Ak Parti Çanakkale 26. Dönem Milletvekili adayları Genel Merkezimiz tarafından kesinleştirilerek Yüksek Seçim Kuruluna verilmiştir. Ak Parti her dönem olduğu gibi ilimizde en güçlü aday listesini yine çıkarmıştır. Geçici olarak ara verilen birinci sıradaki parti olma özelliği yeniden kazanılacaktır. Partimize ve ülkemize hayırlara vesile olmasını diliyorum” şeklinde açıklamada bulundu.

PAYLAŞ