AK Parti Çanakkale Teşkilatları Kamuoyunda Bu Şekilde Gündem Olmamalı…!

AK Parti Çanakkale Teşkilatları Kamuoyunda Bu Şekilde Gündem Olmamalı…!

28/12/2017

AK Partiyi Çanakkale’de 2019 seçimlerine taşıyacak kadroların ataması neredeyse tamamlanmak üzere, önümüzdeki günlerde gençlik kolları başkanlığı ve il başkanlığı atamasıyla teşkilat şeması net olarak ortaya çıkacak. Bugüne kadar yapılan atamaların heyecan yerine, şaşkınlık yarattığını söyleyebiliriz. Siyasete yapmaya talip bir avuç insanın olması böylesi şaşkınlıkların aslında ana sebebi…. Bu konuda hemen herkesin bir öz eleştiri yapması ve “gel yönetimlere gir” davetlerinin “biz dışardan destek olalım” diye reddedilmesinin sebeplerinin gerçekten siyaset yapmak isteyenlerin ise “bize sorun çıkarır, bir adım öne çıkar” diyerek ötelenmesinin sebeplerinin irdelenmesi gerekiyor. 15 yıldır iktidar ve muktedir olan AK Partinin Çanakkale’de bir türlü yerel yönetimi kazanamaması, merkezde her geçen gün eriyen Ak Parti oyları, il genelinde ise neredeyse CHP ile aynı oyun alınması Biga, Eceabat gibi marka ilçelerin kaybedilmesinin sebepleri bugünden irdelenmez ve bir akil heyet oluşturulmaz ise 2019 yerel seçilerimde de tablonun geçtiğimiz seçimlere göre daha kötü olacağını bugünden söylemek zor olmasa gerek.

Birebir sohbetlerde hemen herkes yukarıdaki yazdıklarıma katılıyor ve yapılması gerekenleri sıralıyor. Ben de 2016 yılında yazdığım bir yazıda “AK Parti Gerçekten Çanakkale Belediyesini İstiyor mu?” diye sormuş ve naçizane gözlemlerimle bir reçete yazmıştım seçimlere neredeyse 1 yıl kalmışken bu yazıyı ilgililerin tekrar okumasını rica ediyorum. http://gazetedegisim.com/ak-parti-gercekten-canakkale-belediyesini-istiyor-mu

Peki durum böyle iken ve bu konuştuklarımız herkesin malumuyken ben ne mi diyeceğim? Ben işlerin daha kötüye gittiğini söyleyeceğim. Şehirde çok şeylerin değişmesi ve daha iyi olması için söylediklerimden dolayı defalarca mahkemelik oldum maddi ve manevi birçok yaptırıma maruz kaldım. Bu yaptırımların halen daha ağırlaşarak arttığının ise altını çizmek istiyorum. Elimdeki kalemin şehvetine kapılmadan, gücüm yetene kadar da söylenmesi gerekenleri söyleyeceğim. Nasıl diyordu, “İyilik yap denize at, balık bilmezse halik bilir…”

Sorun yönetimlerde olan hemen herkesin kendisine belirlenen alan dışına çıkması ve kendi sorumluluk sahasını boş bırakarak ilerde gol atmaya çalışması… Ben de diyorum ki Allah’ını seven defansa gelsin…!

Mesela, somut örnek verelim, Umurbey Belediyesinin otobüs durak projesi “siyaseten doğru” ama yöntem olarak yanlıştır. Kepez Beldesinde yapılan bu eylemden Kepez Belde başkanın, merkez ilçe başkanın haberi yok…! İl Başkanı kendisinin de haberi olmadığını söylemiş… Bu nasıl iş? Sadece bu konuyla ilgili olarak elli tane yorum yapılabilir çıkın sokaklara bu yorumları dinleyin. Ben bugün 10 esnaf ziyareti yaptım söylediklerini özelde isteyenlerle paylaşabilirim…

“AK Partide görev istenmez, verilir” bunun artık böyle olmadığına inanıyorum. Neden mi? Bence AK Partide adaylık artık dayatma ile oluyor…! Kime mi? Genel merkeze, vekillere ya da sorumlusu kimse ona? Buna da somut örneği vereyim.

Kadın kolları başkanı atanmadan önce, bir internet sitesinde il yönetiminde olan bir hanım efendi için “En Güçlü Aday……” diye bir haber yayınlandı. Bu haberi yapan durduk yerde böylesi bir haber yapmadı… Muhtemelen ilgili kişi rica etti ve “son dönemin hızlı gazetecisi” haberi yaptı…! Hemen haberin altına Saime Başkan da yorum yazdı, “Ortada kesim bir durum yok. Ayrıca Fatma kadın kollarında hiç görev yapmamıştır. Ana kademe il yönetiminde görevli. Genel merkezin taktiri bu görev. Bence şimdiden haber yapmanız doğru değil.”  Bu nasıl iş? Sadece bunun için elli tane yorum yapılabilir, çıkın bakın sokakta kimler neler diyor? Bu mudur AK Partinin teşkilat ahlakı, mevcut il yöneticisi bir siteden adaylığını dayatacak, mevcut başkan oraya yorum yapacak…! Allahtan görev istenmez verilir bir de istenseydi herhalde koltuk isteyenler birbirini öldürürdü...! AK Partinin kamuoyunda bu şekilde gündem olması sizi de rahatsız ediyor mu?

Bunun gibi daha onlarca şey sayabilirim, sayacağımda. AK Parti eğer bu kamburlardan kurtulmaz ise işler bir hayli zor olacak…. Bunları, bugün henüz seçimlere bir yıl varken konuşmanın, gerçekleri söylemenin tam zamanıdır, bu sorumluluk şehrin yarınlarını düşünenlerin üzerinedir.