Ahlak Pazarlarken, Ahlaksızlık Yapan Kılıçdaroğlu

CHP liderinin "Aileden Sorumlu Bakan da zaten birilerinin önüne yatmış vaziyette" ifadesi tepki topladı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nın partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu'na yönelik çirkin hakaretlerde bulunmasına AK Parti Grup Başkan Vekili, Çanakkale Milletvekili Bülent Turan ve Ayhan Gider sert tepki gösterdi.

Kılıçdaroğlu’nun ahlaksızlık yaptığını belirten turan CHP’li kadınların bu ayıba sessiz kalmayacaklarını ümit ettiğini söyledi. Karaman'daki cinsel istismar olayıyla ilgili Hükümete, Milli Eğitim Bakanı'na yüklenen CHP lideri, Bakan Sema Ramazanoğlu için de "Aileden Sorumlu Bakan da zaten birilerinin önüne yatmış vaziyette" ifadesini kullandı. Kılıçdaroğlu'nun bu ifadeleri sosyal medyada büyük tepki topladı. Kılıçdaroğlu’na twitterde #AhlaksızKılıçdaroğlu etiketiyle açılan hashtaga onbilerce vatandaş tarafından twit atılarak tepki gösterildi.

Kılıçdaroğlu’nu twitter hesabından eleştiren Turan şunları söyledi;

“Bugün grup top'da ahlak pazarlarken, ahlaksızlık yapan @kilicdarogluk kadın bir bakan için tekrarlamaktan imtina edeceğim aciziyet içeren ithamını kınıyorum. CHP'li kadınlarımızın bu ayıba sessiz kalmayacaklarını ümit ediyorum. Oylarının artmadığının cevabı bu terbiyeleridir!Değil bir Gn Bşk, değil bir vekil, sokak kavgasında bile bu sözleri ederken utanç duyar bir insan ama maalesef @kilicdarogluk utanamıyor!”

Kılıçdaroğlu’nun sözlerine bir tepki de AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider’den geldi.

Gider attığı twitte; “Öyle bir geleneğimiz var ki ; Bakanımıza küfreden @kilicdarogluk na bile küfretmeye terbiyemiz müsait değil #AhlaksızKılıçdaroğlu” sözleriyle Kılıçdaroğlu’nu eleştirdi.

Kılıçdaroğlu'nun konuşmasındaki o bölüm:

"Öyle bir yoz kültürün içine sokuldu ki Türkiye, Karaman'da olan olaydan sonra Türkiye'nin her tarafından olaylar patladı. Bunlar sabah akşam Müslümanlıktan bahsediyorlar. 14 yıldır bu ülkeyi yönetiyorsunuz, bu çocukları bu yoz kültüre hangi gerekçe ile teslim ettiniz. Kalkmışlar vakıfları savunuyorlar. Çocuklara sahip çıkın, vakıflara derneklere değil. Bir Allah'ın kulu çıkıp da demiyor, kardeşim bu çocuklar yasa dışı burada nasıl kaldı. Vali konuşmuyor, Emniyet Müdürü konuşmuyor, Milli Eğitim Bakanı konuşmuyor, Aileden Sorumlu Bakan da zaten birilerinin önüne yatmış vaziyette o da konuşmuyor. Bu yurtlara kim izin veriyor. 'Biz izin vermedik' diyorlar, izin vermediysen bunlar nasıl açıldı. Bu çocuklar oraya niçin gitti? Kocaman bir sessizlik. Milli Eğitim Bakanı niye konuşmuyor. Bu işlerin baş sorumlusu sen değil misin? Neden o çocukları sapıklara teslim ediyorsunuz"

PAYLAŞ