130 Milyonluk Hastanenin Durak Sorunu Onca Krizin Ardından Ancak Çözüldü!

Çanakkale’de geçtiğimiz ay hizmete açılan 5 yıldızlı Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi’nin önünde yer alması gereken otobüs durağı bir türlü yapılmadı. CHP’li Kepez Belediye Başkanı Mutan, buranın ulaşımdan kar elde eden Çanakkale Belediyesi o zaman durağı da o yapsın diyerek topu CHP’li Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’a atmıştı. Gökhan ise orası Kepez sınırları içinde bizi ilgilendirmez demişti. İki CHP’li belediyenin “sen yap” kavgası ise vatandaşı uzu süredir mağdur ediyordu. Yaşanan bu mağduriyeti gidermek için devreye Umurbey Belediyesi girdi. Umurbey Belediye Başkanı Sami Yavaş, vatandaşların mağdur olmaması için belediyeye ait yolcu otobüsünü hastanenin önüne gönderdi. Araç görevlileri astıkları pankartla hastane önüne durak yapılıncaya kadar otobüsün durak olarak hizmet vereceğini belirtti. 'Durak Otobüsü' kullanan vatandaşlara sıcak çay ve kahve ikramı yapıldı. Fakat Umurbey’in otobüs durağı krize neden oldu. Konuyla ilgili olarak, hem Umurbey belediye başkanı Sami Yavaş, hem de AK Parti İl Başkanı Yeşim Karadağ açıklamalarda bulundu.


Otobüs durağa tepki gösteren Kepez Belediye Başkanı Dr. Ömer Faruk Mutan'ın otobüsün yol üzerinden kaldırılması için İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Şubesine şikayette bulundu. Daha sonra bölgeye polis ekipleri ile birlikte gelen Başkan Mutan, otobüsün yol üzerinden kaldırılması talimatını verdi. Önce kepçeyle çekilerek götürülmesi planlanan araç, daha sonra Kepez Belediyesi görevlilerince çalıştırılıp yürütülerek götürüldü.
Biz Vatandaşımız Üşümesin İstedik, Ömer Bey Bizi Şov Yapmakla Suçladı
Olayların ardından açıklama yapan Umurbey Belediye Başkanı Sami Yavaş, KepezBelediye Başkanı Dr. Ömer Faruk Mutan'ın kendilerini şov yapmakla suçladığını belirterek, "Biz vatandaşımız üşümesin istedik, Ömer bey bizi şov yapmakla suçladı. Burada yeni hastanede bir durak eksikliği var. CHP'li iki belediyemiz buraya bir durak yapamadı. Bende bir hasta ziyareti için hastaneye gelmiştim. Havanın karyağışlı olmasının da etkisiyle halkımızın burada otobüs beklerken resmen donduğunu gördüm. Belediye görevlilerimizi arayıp yolcu otobüsümüzün buraya getirilmesini, içinin sıcak tutulmasını ve vatandaşlarımızın üşütülmemesini istedim. Otobüsümüz buraya geldi. Ancak Sayın Başkan Ömer Faruk Mutan aracımızı buradan alıp çektirip götürttü. Şuanda aracımızın nerede olduğunu bilmiyoruz. Bu bir şov değildi. Nasıl böyle düşünüyorlar anlamış değilim. Yaşanan olay zaten buradaki vatandaşların yaptığı sosyal medya canlı yayınlarıyla da izlendi. Neyin ne olduğu apaçık ortadadır" dedi.

Durak Sorunu Aylar Sonra Çözüme Kavuştu

Ayalardır CHP’li belediyelerin kavgasından dolayı bir türlü yapılmayan durak bugün yapıldı ve vatandaşların hizmetine sunuldu. Mutan, durağın yerine konma anını sosyal medya hesabından paylaşarak, popülizme gerek yok, durağımız hazır oldu. Hayırlı ve uğurlu olsun açıklamasında bulundu.

Mutan Durak Yapımı İçin Kimseden Teşekkür Beklemesin

AK Parti Çanakkale İl Başkanı Yeşim Karadağ da yeni devlet hastanesinde yaşanan durak tartışmalarına dahil oldu. Karadağ hafta sonu Umurbey Belediye Başkanlığı tarafından yeni devlet hastanesinin önüne çekilen seyyar durak görevi gören otobüs ile ilgili olarak sosyal medya hesabından paylaşım yapmış ve Umurbey Belediye Başkanı Sami Yavaş’ı kutlamıştı.

İl Başkanı Karadağ bugün Ömer Faruk Mutan’ın durağın yapılışını sosyal medyada canlı yayınla takipçileri ile paylaşmasının ardından yazılı bir açıklama yaparak Ömer Faruk Mutan zaten bir belediyecilik görevi olan durak yapımı için kimseden teşekkür beklememesi gerektiğini ifade etti.

Karadağ açıklamaların şu şekilde devam etti;

Maalesef geçtiğimiz hafta sonu yaşanan durak tartışmalarına hepimiz şahit olduk. Yeni devlet hastanesinde vatandaşlarımızın kullanacağı bir durağın olmayışı hususu bizleri üzdü. Merkez ilçe başkanımız Gültekin Yıldız Kepez Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan’a eğer durağı yapamıyorsanız bir AK Parti belediyesinden temin edip durağı kuralım teklifte bulunmuş o teklif cevapsız kalmıştı. Ardından merkeze en ilçeye en yakın AK Belediye olan Umurbey Belediyemiz vatandaşlarımız mağdur olmasın diye yeni devlet hastanesinin önünde otobüs bekleterek otobüsün seyyar durak görevi görmesini sağlamıştır. Fakat Sayın Başkan Cumartesi gecesi otobüsü personeline çektirmek sureti ile vatandaşlarımızın mağduriyetlerinin bir nebze olsun giderilmesine karşı çıkmıştır. 

Sayın Başkan bugünde durağın kurulum aşamasını sosyal medya hesabından takipçileri ile paylaşmıştır. Sayın Başkana bu hizmeti için teşekkür edeceğimizi bekliyorsa bence yanılıyor çünkü bu durağı kurmak zaten onun asli görevidir. Vatandaşlarımız hastane açıldığından beri mağdur olmuşlardır.Durağ’ın Kepez ve Çanakkale halkımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum. Dedi.

PAYLAŞ