" NEME LÂZIM "

" NEME LÂZIM "

04/03/2016

Kanuni Sultan Süleyman Han(rahmetullahi aleyh),Ümmet-i Muhammed için,devlet-i ebed-müddet için düşünüp kafa yorarken aklına bir soru takılır."Şunu süt ağabeyim Beşiktaşlı Yahya Efendi’ye sorayım,bilse bilse o bilir." der ve mektup yazar. "Ağabeyciğim,devleti ne yıkar,milleti ne yıkar,İslamiyyeti ne yıkar?" diye sorar.Bir müddet sonra cevap gelir.Kağıdı açar,sadece "Neme Lazım" yazmaktadır.       Şaşırır,kızar,hiçbir mânâ veremez,kalkar    Yahya Efendi’nin dergahına gider." Ağabey,ben sana çok mühim bir sual sordum.Dalga geçer gibi cevap vermişsin.Bu ne demektir,der. Yahya Efendi,(kuddise sirruh) "Kardeşim,sorduğun suallerin cevabı odur.İslamı da,milleti de,devleti de "neme lazım" yıkar,diye cevap verir.Mesele anlaşılır ! Önemli olan,bir o kadar mühim olan,bizim bu meseleyi anlayabilmemizdir !                                                              

Dünyanın tüm kitaplı ve kitapsız kafirler, birlik olup Ümmet-i Muhammede saldırıyor,katlediyorsa "neme lazım" diyebilir miyiz?                                                                     

---Dünya Müslümanlarının hâmisi,babası  Osmanlı,İngilizler ve Yahudi baronlar tarafından yıkılmış,ecdadımız da bize "hain,cahil"diye tanıtılmışsa, "neme lazım " diyebilir miyiz?                                                                  

İngilizler,yahudiler,masonlar,komünistler İslamiyyeti Türk gençliğine gericilik,yobazlık,bağnazlık diye öğretmeye çalışırlarken   "neme lazım" diyebilir miyiz?

 --- 100 yıldır Müslüman-Türk milletinin ruh kökünden,millî,Dinî,Manevî yapısından koparıldığını,parça pinçik edildiğini görürken,,Türkü,Türklüğü yüceltiyoruz diye,İngiltere,Amerika,İsrail,Almanya,Rusyanın kucağına oturup İslam düşmanlığı yapıldığını görüyorken,"neme lazım" diyebilir miyiz?                                                                            

---Son kale Türkiye’nin,içten ve dıştan kuşatıldığını,Çanakkale’de karşımızda olan düşmanların değişik şekillerde,şimdi içimizde olduğunu bilirken "neme lazım" diyebilir miyiz?

--Ankara otogarında patlatılan bomba,Almanya-Berlinde Estrel Otelde BND tarafından planlandı.

 --Bergama’da yakalanan birisinde hem PKK,hem IŞİD,hem Şam Ordusu kimliği çıktı.

--Sur’da PKK’lı katillerin içinde,kocası yahudi olan bir bayan İngiliz milletvekili yakalandı.

 --İdil’de 3 Finlandiyalı,1 İngiliz militan ajan yakalandı.                                                                                           

--Gezi olaylarından tam bir yıl önce,Divan Otelinin altında yiyecek,içecek,sağlık malzemeleri depolandı,hazırlandı.George Soros bu olaylara 4 milyon dolar nakit para yardımı yaptı.                                                                                                                                  

--Cerrattepede açılan pankartta ne yazıyordu? "Artvin Cizredir.Cizre Artvindir."  Cerrattepede Alman ajanlar yakalandı.

--Güya,birkaç ağaç için ortalığı yıkan çevreciler!!! Çanakkale Kordon Boyunda," termik santral istemeyiz",Köprü istemeyiz","Siyanür istemeyiz" diye pankartlar asan çakma çevreciler,onbinlerce ton mermi,bomba,roket patlıyor.Atmosfer mahvoluyor.Yüzbinlerce insanın kan kokusu,barut dumanlarına karışıp ciğerlerimizi,kalbimizi yakıyor!!! Ey,çakma çevreciler,neredesiniz?!Ey, Almancı çevreciler neredesiniz?!

--Artvindeki bakır madenleri Türk şirketi değil de,bir Alman veya İsrailli firma tarfından işletilecek olsaydı,yine bu eylemleri yapacak mıydınız?                                                         

--Komünist,yahudi,hristiyan,zerdüşt karışımı PKK ve siyasi uzantıları,tüm yabancı istihbaratlarla işbirliği halinde Türkiye’nin istiklaline,huzuruna,bayrağına,toprağına    saldırıyor.                                                                                                               

--Cumhuriyet mitinglerinde,"Kahrolsun irtica","Türkiye laiktir,laik kalacak" diye bağırıp bayrak sallayanlar ortada yoklar.Bir kısmı da çoktan gerçek safını bulmuş bile!

Ey,ümmet-i Muhammed,ey,Müslüman-Türk milleti, bu manzara karşısında "neme lazım" diyebilmek mümkün mü?      Bana ne,neme lazım,adam sende,boşver,beni sokmayan yılan bin yaşasın,umurumda bile değil diyebilenler,"Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytanlardır" Tüm bu komplolara karşı,saldırılara karşı "bir,beraber,iri ve diri" olmak zorundayız.Herkesin bir hesabı varsa,Allahü tealanın da bir hesabı var mutlaka!                                                                           Mülkün sahibi Allahtır.O,Kadir-i mutlaktır.   Bize düşen,Allaha sığınmak,Ona kul olabilmek,İla-yı Kelimetullah için gayret etmektir.Yüce Rabbim,bu aziz ve necip milletin mûini olsun. "Neme lazım",asla ve asla bize göre değildir.                                                                        

Bizden söylemesi !